HYGGE

Dánsky recept na šťastie alebo šťastný spôsob života. Tak je často popisovaný pojem hygge. Pôvod tohto slova nájdeme v Dánsku a viete, že práve tento národ sa radí medzi ten najšťastnejší na svete? Poďme sa teda pozrieť bližšie na to, čo si pod týmto kúzelným slovom predstaviť. Hygge je v skutočnosti skratka slova hyggelig, čo možno voľne preložiť ako pohodová alebo hrejivá atmosféra. Hygge je jednoducho umenie obklopovať sa v živote tým, čo nás robí šťastnými. Či už je to príjemné posedenie s rodinou alebo priateľmi, výlet na vaše obľúbené miesto alebo pokojný večer s horúcim čajom, obľúbenou knihou v spoločnosti príjemne voňajúcich sviečok a relaxačnej hudby. Hygge je spôsob, ako sa chvíľku zastaviť, užiť si kúzlo okamihu a žiť takzvaný pomalý štýl života, čiže slow living.  

 

Ako sa robí hygge?

Chcete si hygge vyskúšať? Máme pre vás pár tipov, ako si takúto kúzelnú dánsku atmosféru vytvoriť. Čo trebárs konečne opäť raz vytiahnuť von svoju najlepšiu kamarátku a spoločne navštíviť vašu obľúbenú kaviareň? Hygge je aj relaxačná chvíľka pri počúvaní vašej obľúbenej hudby. Sústreďte sa aj na prostredie okolo vás. V interiéri voľte skôr tlmené farby a prírodné materiály. Nevyhnutnosťou je, aby váš domov bol v prvom rade útulný a držal sa v duchu minimalizmu bez prehnaného množstva nábytku či doplnkov. Všetko nepotrebné musí jednoducho preč. Len tak sa doma budete cítiť príjemne, zrelaxovane a vychutnáte si naplno aj tie najobyčajnejšie chvíľky. 


Esenciálne oleje

100% prírodné esenciálne oleje boli vytvorené za účelom upokojenia a navodenia príjemnej atmosféry s pomocou koncentrovanej sily bylín. Sú ideálne na relaxáciu, masáže, do kozmetiky i do kúpeľa.

Vyberte
Esenciálny olej - levanduľa

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - citrón

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - eukalyptus

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - rozmarín

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - pomaranč

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - mäta pieporná

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - tymián

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - Tea Tree

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - kasia

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - klinček

18,00 €

Skladom

Masážne kamene Gua Sha

Tradičná čínska medicína používa Gua Sha už celé tisícročia na relaxáciu i tlmenie bolesti. Táto alternatívna prírodná terapia založená na princípe masáže pokožky vedie k jej prekrveniu, podpore prúdenia lymfy a odstraňovaniu toxínov z tela.

Vyberte
Mandľový základný olej

26,00 €

Skladom
ESSENS Gua Sha – Ruženín

21,90 €

Skladom
ESSENS Gua Sha – Krištáľ

21,90 €

Skladom
ESSENS Gua Sha - Ametyst

21,90 €

Skladom

Arómolampy

Arómoterapia má silné terapeutické vlastnosti a právom sa radí medzi jeden z druhov alternatívnej medicíny, doslova znamená “liečba pomocou vôní”. Pôsobí priaznivo na nervový systém i emócie, podporuje imunitu a napomáha pri zdravotných problémoch.

Vyberte
ESSENS Aromatherapy Lamp

18,50 €

Skladom

Mydlá

Tuhé mydlá zažívajú svoj návrat a tešia sa stále väčšej obľube. Obsahujú 100% prírodné esenciálne oleje, ktoré krásne voňajú a zároveň pôsobia pozitívne na pokožku, ktorú hydratujú a zanechávajú ju hebkú a vláčnu.

Vyberte
Tuhé mydlo - citrónová tráva

9,90 €

Skladom
Tuhé mydlo - levanduľa

9,90 €

Skladom
Tuhé mydlo - rozmarín

9,90 €

Skladom
Tuhé mydlo - pomaranč

9,90 €

Skladom

Sviečky

Sviečky ESSENS Slow Living sú vyrábané ručným odlievaním zo špeciálnej voskovej vegan zmesi s dobou horenia až 50 hodín. Príjemnú vôňu esenciálnych olejov doplňuje drevený knôt s efektom praskajúceho ohľa v krbe prinášajúceho skutočný relax.

Vyberte
Sviečka Slow Living Daydream

39,00 €

Skladom
Sviečka Slow Living Euphoria

39,00 €

Skladom
Čo vám hygge prinesie?
1. Budete viac fit
Súčasťou pomalého štýlu života je zaradenie viac prirodzeného pohybu a zároveň obmedzenie jazdy autom. Tiež na jedlo je kladený veľký dôraz. Veď predchodcom pojmu slow living je slow food, teda pravý opak fast food. Jedná sa o zaradenie lokálnych potravín a podporu miestnej gastronómie.
2. Menej stresu a viac času
Akonáhle pochopíte, že nemusíte zvládnuť tisíc vecí za jeden deň, uľaví sa vám a budete celkovo kľudnejší. Verte, že mnoho z vecí, ktoré vás stresujú v skutočnosti počká a nikam neujde. Stačí si ich rozložiť na viac dní. Uvidíte, že sa vám uľaví a budete mať oveľa viac času na seba.
3. Upevníte vzťahy
To, že spomalíte a odpútate sa od okolitých ruchov vrátane sociálnych sietí znamená, že sa budete plne sústrediť na vašich blízkych a priateľov, čo vašim vzťahom nepochybne prospeje.
4. Budete šťastnejší
Postupom času zistíte, že sa cítite v pohode a celkovo šťastnejší. Pamätajte, že to nie je o úplnom zastavení. Pomalý život je o šliapnutí na brzdu dostatočne dlho, aby ste si všimli a ocenili svet okolo seba.

Hygge a arómoterapia

Ku konceptu hygge nepochybne patria sviečky alebo esenciálne oleje. Stavte na prírodné vosky a prírodné esenciálne oleje, ktoré sú ideálne na zrelaxovanie tela i duše. Skúste si doma vytvoriť miesto len pre seba, kam umiestnite hromadu sviečok, arómolampu, huňatú deku a niekoľko vankúšov. Vždy, keď sa do takéhoto kútika usadíte, dýchne na vás hrejivý a upokojujúci pocit, a to je ten pravý hygge.

 

Slow Living

Z dôvodu, aby ste aj vy mohli pocítiť kúzlo arómoterapie a žiť podľa zásad hygge, vznikol rad ESSENS Slow Living. Názov Slow Living nie je zvolený len tak náhodou. Je to skvelý fenomén, ktorý sa zároveň zhoduje s princípmi dánskeho hygge. Slow living je reakcia na súčasný konzumný a veľmi rýchly štýl života a zároveň snaha o prinavrátenie sa späť k životnému tempu, ktoré je ohľaduplné k našej planéte. Cieľom Slow living, ako už názov sám napovedá, je spomaliť a relaxovať a vychutnávať si prítomnosť. Súčasťou radu ESSENS Slow Living nie sú len esenciálne oleje, ale napríklad aj arómolampy, tuhé mydlá a sviečky so sójovým voskom s efektom praskajúceho ohňa v krbe.  

Produktový rad Slow Living vás zahreje na duši a pomôže vychutnať si pokoj a kúzlo prítomného okamihu. Základnou víziou bolo pripraviť také produkty, ktoré budú minimalizovať rušivé elementy z nášho hektického života a pomôžu posilniť rovnováhu a harmóniu organizmu. To v samotnom dôsledku vedie k zlepšeniu jeho celkového stavu, teda tela, duše i mysle.  

100% prírodné esenciálne oleje boli vytvorené za účelom upokojenia a navodenia príjemnej atmosféry pomocou koncentrovanej sily bylín. Sú ideálne na relaxáciu, masáže, do kozmetiky i do kúpeľa. Významnú rolu hrajú pri arómoterapii, ktorá sa právom radí medzi jeden z druhov alternatívnej medicíny a doslova znamená “liečbu pomocou vôní”.  

Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé aromatické látky, ktoré sa získavajú z rôznych častí rastlín. Nájdeme ich v listoch, koreňoch, semenách aj v kôre. Dodávajú rastlinám vôňu, chránia ju pred nebezpečím, dokonca im pomáhajú s opeľovaním a sú veľmi bohaté na rôzne účinné a liečivé látky.  

 
 

Účinky arómoterapie

Arómoterapia má silné terapeutické vlastnosti a právom sa radí medzi jeden z druhov alternatívnej medicíny, doslova znamená “liečba pomocou vôní”. Arómoterapia priaznivo pôsobí na náš nervový systém i emócie, podporuje imunitu a pomáha pri zdravotných problémoch. Jednotlivé esenciálne oleje slúžia k zlepšeniu celkového stavu tela i duše, majú rôzne terapeutické účinky. Vhodne zvoleným esenciálnym olejom je možné dosiahnuť úľavu v rade zdravotných i psychických problémov. 

Sviečky Slow Living obsahujú len prírodné vegan suroviny so sójovým voskom doplneným o certifikovaný palmový vosk z plantáží pestovaných len na tento účel. Táto špeciálna vosková zmes horí čistejšie a pomalšie, čo výrazne predlžuje dobu horenia až na 50 hodín. Vonnú zložku zabezpečujú prírodné esenciálne oleje v takom pomere, aby výsledná vôňa bola príjemná a nedráždila. Drevený knôt umožňuje optimálne uvoľnenie príjemnej vône do ovzdušia a vďaka efektu praskajúceho ohňa v krbe navodzuje relaxačnú atmosféru.

 
 

Ako používať esenciálne oleje?

Esenciálne oleje môžu poskytnúť úľavu pri problémoch, ako sú nevoľnosť, bolesti tela, stres, bolesti hlavy, alopécia či problémy pri menopauze. Arómoterapia tiež prináša úľavu od stresu, ale aj povzbudzuje a posilňuje imunitu.

Ak sa už vydáte na cestu arómoterapie, oplatí sa vedieť, ako esenciálne oleje používať tak, aby ich účinok bol čo najlepší. Arómoterapia môže prebiehať hneď niekoľkými spôsobmi, medzi ktoré radíme nasledujúce:

 

Inhalácia: oleje si môžete v malom množstve nakvapkať do arómolámp alebo difuzérov. Sprijemníte si tak vôňu v interiéri a navodíte si príjemnú náladu podľa zamerania oleja. Možno tiež zmiešať s vodou do rozprašovačov a použiť ako bytový sprej alebo na prevoňanie vankúšov.   

Masáž: vmasírovaním olejov do pokožky docielite príjemné uvoľnenie a vďaka benefitom daných olejov si môžete vychutnať silu týchto 100% prírodných olejov. Vhodná je napr. masáž chodidiel alebo na uvoľnenie šije, svalov, do spánkov alebo vo forme obkladov.

Kozmetika: zmiešajte si olej so svojím obľúbeným pleťovým alebo telovým krémom (stačí 1 - 2 kvapky, odporúčame najskôr vyskúšať na menšej vzorke). 

Kúpeľ: pridajte 3 - 5 kvapiek do vane alebo na stenu sprchy a vychutnajte si arómu podporenú silou vodnej pary. 

 

Ako sa starať o sviečky ESSENS Slow Living?

Aby bol výsledný efekt horiacej sviečky s dreveným knôtom dokonalý, doprajte jej špeciálnu starostlivosť. Drevený knôt by sa mal zapaľovať vždy zospodu v mieste, kde sa knôt dotýka vosku. Je dôležité nechať sviečku horieť dostatočne dlho, aby roztavený vosk vytvoril rovnomernú hladinu, ktorá dosahuje až k skleneným okrajom. Inak by sa vo sviečke vytvoril tunelový efekt, teda zostatok vosku na stenách skla, a ten by sa pri opätovnom použití mohol roztaviť a zaplaviť knôt, ktorý by sa uhasil. Po uhasení sviečky nechajte vosk úplne vychladnúť a z dreveného knôtu odstráňte kúsky spáleného dreva a uistite sa, že ste v sviečke nenechali žiadne nečistoty. Nemusíte mať obavy, keď bude knôt príliš krátky. Nerovnomerne zarovnaný knôt môže viesť k samovoľnému uhaseniu alebo k tleniu.  

 
Sú to prchavé, v oleji rozpustné častice rastlinných tekutín, ktoré obsahujú vonné látky. Nielenže pekne voňajú, ale majú mnoho pozitívnych účinkov na myseľ i telo, vďaka tomu sú používané už po stáročia. A na čo sú dobré, definuje vždy benefit danej rastliny alebo byliny - napr. citrón a pomaranč majú vplyv na dobrú náladu a energiu, eukalyptus je dobrý proti nachladnutiu, levanduľa na upokojenie a podobne.
Každý olej je vhodný na niečo iné a jeho rozsah použitia vždy popisujeme v detaile produktu na webových stránkach. Všeobecne sú oleje vhodné na inhaláciu, do kúpeľa, aromalampy, difuzérov, rozprašovačov, na aplikáciu na kožu pri masážach, môžu sa pridať i do kozmetiky.
Je to tak, naše oleje sú jednodruhové, nie sú ničím miešané ani riedené. Ide o 100% čistý a 100% prírodný výťažok.
Grécko, Španielsko, Brazília. Z Brazílie je napr. pomarančový olej, zo Španielska tymián, eukalyptus, levanduľa, mäta a citrón a z Grécka citrónová tráva a rozmarín.
Všetky naše oleje sú získavané parnou destiláciou z rastlinného materiálu (korene, stonky, semienka, plody alebo kvety).
Môžeme zaručiť, že rastliny sú pestovanié šetrne a sú tiež šetrne spracovávané. Nemôžeme síce použiť označenie BIO, pretože nie sú k dispozícii všetky dostupné správy zo všetkých fáz výroby a spracovania, ale je potrebné si uvedomiť, že i keď je označenie BIO veľmi trendovou záležitosťou, nie všetky spoločnosti, ktoré toto označenie používajú, sú schopné bio kvalitu doložiť. Toto označenie sa teda z nášho pohľadu stáva marketingovým sloganom. Dôležitý je rešpekt k prírode a šetrnosť pri spracovaní. Pre nás je samozrejmosťou, že nepoužívame žiadnu chémiu.
Áno, na trhu je možné nájsť mnoho stupňov kvality esenciálnych olejov od tých najlacnejších po najdrahšie. Naše oleje majú prémiovú kvalitu a spĺňajú všetky prísne výrobné normy.
Na trhu sa esenciálne oleje často radia podľa kvality do 4 skupín:
1. Floral Waters - nízka kvalita, často syntetická, na trhu najrozšírenejšia.
2. Trieda C - parfumová kvalita - obvykle s prímesou chemických látok, veľmi častá na trhu.
3. Trieda B - prírodná kvalita - obsahuje prírodné a certifikované oleje, ale obvykle riedené, na trhu v menšom zastúpení.
4. Trieda A - terapeutická kvalita - čistý, nefalšovaný a neriedený olej, bezpečný i na vnútorné použitie, na trhu patrí k najvzácnejším.
Esenciálne oleje ESSENS spĺňajú požiadavky indexu kvality triedy A.
Esenciálne oleje by nemali byť vystavené svetlu, preto je potrebné ich pred ním chrániť.
V našom prípade sme zvolili sklenené fľaštičky v zelenej farbe. Sklo je odolné proti teplotným zmenám, uchováva základné parametre skladovaného a zatmavené sklo (zelené či hnedé) zabraňuje prenikaniu UV žiarenia. Balenie esenciálnych olejov úplne zodpovedá požiadavkám na správne skladovanie.
Áno, ak sú mu vystavené dlhodobo, dochádza k oxidácii. Olej sa však nezničí v rade hodín, ale v rade dní až týždňov. Zle zatvorená fľaštička by teda nemala kvalitu oleja ohroziť.
Áno, je pravdou, že čím viac tepla, tým horšie. Zahrievaním oleja sa znižujú jeho terapeutické vlastnosti.
Ak dáme do aromalampy na čajovú sviečku dostatočné množstvo vody a len pár kvapiek oleja, to znamená, že ho dostatočne zriadime, aby sa neprepaľoval, tak si môžeme užiť príjemnú vôňu, ktorá sa uvoľňuje zahrievaním. Príjemné relaxačné pocity vyvoláva i horiaci plameň sviečky. To isté platí aj pri použití vo vani či sprche. Len pár kvapiek a nepreháňať to s teplotou vody, aby sa silice obsiahnuté v olejoch neničili.
Áno, najjednoduchšie je premiesiť pár kvapiek v dlaniach, trením o seba zahriať, položiť na tvár a zhlboka dýchať. Tiež sa odporúčajú aroma difuzéry, ktoré fungujú na princípe studenej pary.
Ide o olej slúžiaci na riedenie esenciálnych olejov, používa sa napríklad mandľový alebo jojobový, teda prírodný olej, ktorý svojou arómou neprebije vôňu esenciálneho oleja, ale žiadúcim spôsobom ho zriedi. Nosný olej ESSENS by mal byť do konca roka na trhu dostupný.
Prakticky platí, že čokoľvek užívame ústami, je potrebné to registrovať ako výživový doplnok alebo potravinu. Naše oleje sú certifikované ako kozmetika, pretože sa najčastejšie používajú externe alebo sú súčasťou aromaterapie. Z logiky veci ale vyplýva, že ak mám prírodný produkt, ktorý neobsahuje žiadne chemické a prídavné látky, ale ide čisto o extrakt z bylín alebo ovocia, nebojím sa ho používať v malom množstve aj vnútorne. Na mieste je však opatrnosť, pretože určite nie každý olej je na vnútorné použitie vhodný. Asi sa nemusíte báť citrusových olejov alebo tymiánu, ostatné oleje ale používať vnútorne neodporúčame.
Oleje majú dlhodobú trvanlivosť a sú označené piktogramom PAO 6 M. Tzn., že by sa mali spotrebovať do 6 mesiacov od otvorenia.
Pár kvapiek oleja do rozprašovača s vodou, tú je potom možné nastriekať priamo na telo alebo na odev. Rovnako je vhodné použitie aromalampy alebo difuzéra v miestnosti, ktorú chceme pred hmyzom ochrániť.
Určite môžeme odporúčať mätový olej. Nakvapkať pár kvapiek do dlaní, trením zahriať a jemne vmasírovať do spánkov.
Na zlepšenie koncentrácie je najlepší rozmarín a skutočne je to odskúšané, že povzbudzuje zmysly a zvyšuje koncentráciu napríklad pri štúdiu alebo nejakej namáhavej duševnej činnosti.
Neodporúčame aplikáciu na sliznice ani na citlivé miesta či do očí.
V týchto prípadoch odporúčame opatrnosť, najlepšie konzultáciu s ošetrujúcim lekárom, ktorý má skúsenosti s používaním esenciálnych olejov.
Áno, je to možné, ale odporúčame oleje zriediť.
Áno, i to je bohužiaľ možné u citlivých jedincov. Ak k tomu dôjde, prestaňte olej používať a na postihnuté miesto naneste nosný olej, príp. bežný olej, maslo alebo masť. Olej z pokožky neoplachujte vodou, podráždenie by sa mohlo zhoršiť.
Esenciálne oleje
Esenciálny olej - levanduľa

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - citrón

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - eukalyptus

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - rozmarín

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - pomaranč

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - mäta pieporná

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - tymián

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - Tea Tree

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - kasia

18,00 €

Skladom
Esenciálny olej - klinček

18,00 €

Skladom
Masážne kamene Gua Sha
Mandľový základný olej

26,00 €

Skladom
ESSENS Gua Sha – Ruženín

21,90 €

Skladom
ESSENS Gua Sha – Krištáľ

21,90 €

Skladom
ESSENS Gua Sha - Ametyst

21,90 €

Skladom
Arómolampy
ESSENS Aromatherapy Lamp

18,50 €

Skladom
Mydlá
Tuhé mydlo - citrónová tráva

9,90 €

Skladom
Tuhé mydlo - levanduľa

9,90 €

Skladom
Tuhé mydlo - rozmarín

9,90 €

Skladom
Tuhé mydlo - pomaranč

9,90 €

Skladom
Sviečky
Sviečka Slow Living Daydream

39,00 €

Skladom
Sviečka Slow Living Euphoria

39,00 €

Skladom
BELEN
ID: 940129812
20.06.2022, 20:03

El difusor ultrasónico es una de las mejores cosas para hacer aromaterapia con los aceites esenciales. Lo recomiendo al 100% tanto para adultos como para niños y mascotas del hogar.

Jana
ID: 10002022
15.04.2022, 09:20

Slow Living je láska - oblíbila jsem si všechny výrobky. Často využívám jako dárky - krásné balení a top kvalita.

ESSENS HYGGE


VYSKÚŠALI STE ESSENS HYGGE? PODEĽTE SA S NAMI I OSTATNÝMI ČLENMI KLUBU ESSENS O SVOJE SKÚSENOSTI.

Nie je určené na zadávanie vašich dotazov. Ak máte k produktu akýkoľvek dotaz, obráťte sa na svojho sponzora alebo na vašu domovskú pobočku. Ďakujeme za porozumenie.
Súhlasím so zverejnením môjho príspevku*:PODMIENKY A POUČENIE O PRÁCI S COOKIES

Na týchto webových stránkach sú používané cookies, ktoré zabezpečujú efektívny užívateľský zážitok a uľahčujú prehliadanie týchto stránok.

Viac o cookies
Prijať všetko

Nevyhnutné cookies

Nevyhnutné cookies zabezpečujú základné funkcie webovej stránky ako navigáciu stránky a prístup k zabezpečeným sekciám webovej stránky. Webová stránka nemôže správne fungovať bez týchto cookies.


Analytické cookies

Analytické cookies sú využívané na zaznamenanie návštevnosti webových stránok, aby prevádzkovateľ mohol lepšie porozumieť správaniu návštevníkov.


Marketingové cookies

Marketingové cookies sledujú aktivitu užívateľov na webových stránkach. Účelom je zobraziť relevantnú a zaujímavú reklamu personalizovanú návštevníkmi, a tým pádom efektívnejšiu inzerciu pre prevádzkovateľa a inzerentov tretích strán.


Potvrdiť moje voľby