Esenciálny olej - kasia

18,00 €

Obsah 10 ml


Dostupnosť: Skladom

Kategórie: Slow Living

110
ESSENS Aromatherapy Lamp

16,80 €

Skladom
Esenciálny olej - klinček

18,00 €

SkladomEsenciálny olej - kasia

100% prírodný esenciálny olej slúži na zlepšenie celkového stavu tela i duše.

Kasia je blízka príbuzná škorice a má silnú, korenistú vôňu. Používa sa už tisíce rokov na udržanie telesného zdravia a na podporu emocionálnej pohody. Vytvára príjemnú hrejivú arómu a pri aplikácii na telo má upokojujúce účinky.

Použitie: vhodný do aromalampy, rozprašovača alebo na masáže. So základným olejom je vhodný na masáž svalov a ich prehriatie.   

V kombinácii s ďalšími olejmi zimnej edície slúži na navodenie príjemnej vianočnej atmosféry a do domovov vnáša pocit pokoja a pohody nielen v čase adventnom.  

Upozornenie: nie je určené na vnútorné použitie. Pri aplikácii na kožu používajte vo veľmi malom množstve (1- 2 kvapky), citlivé osoby môžu zriediť s iným základným olejom, napr. kokosovým.  

Objem: 10 ml

Čo sú esenciálne oleje? 

Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované, prchavé aromatické látky, ktoré sa získavajú z rôznych častí rastlín. Nájdeme ich v listoch, koreňoch, kvetoch i v kôre. Dodávajú rastlinám vôňu, chránia ich pred nebezpečím, dokonca im pomáhajú s opeľovaním a sú veľmi bohaté na rôzne účinné a liečivé látky. 

Ako fungujú esenciálne oleje? 

Výhody esenciálnych olejov pramenia z chémie rastlín a ak sú tieto prírodné chemikálie správne destilované alebo extrahované, môžu byť použité na to, aby pomáhali fyzicky, psychicky a emocionálne v každodennom živote.  

Kúzlo aromaterapie:

Aromaterapia je druh alternatívnej medicíny a doslova znamená “liečbu pomocou vôní”, najčastejšie esenciálnymi olejmi. Vonné zložky posilňujú rovnováhu a harmóniu organizmu a vedú k zlepšeniu celkového stavu organizmu, teda tela, duše i mysle.

Ako esenciálne oleje používať?

Inhalácia: Oleje si môžete v malom množstve nakvapkať do aromalampy alebo difuzéra. Spríjemnite si tak vôňu v interiéri a navodíte si príjemnú náladu podľa zamerania oleja. Možno tiež zmiešať s vodou do rozprašovačov a použiť ako bytový sprej alebo na prevoňanie vankúšov.

Masáž: vmasírovaním oleja do pokožky docielite príjemné uvoľnenie a vďaka benefitom daných olejov si môžete vychutnať silu týchto 100% prírodných olejov. Vhodná napr. masáž chodidiel alebo na uvoľnenie šije, svalov, do spánkov alebo vo forme obkladov. 

Kozmetika: zmiešajte si olej so svojím obľúbeným pleťovým alebo telovým krémom (stačí 1 - 2 kvapky, odporúčame najskôr vyskúšať na menšej vzorke). 

Kúpeľ: pridajte 3 - 5 kvapiek do vane či na stenu sprchy a vychutnajte si arómu podporenú silou vodnej pary.  


Výrobca: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno

    Ingredients (INCI): Cinnamomum Cassia Leaf Oil.