ESSENS Perfumes vznikajú predovšetkým s dôrazom na najvyššiu možnú kvalitu. Naša výroba je certifikovaná GMP (Good Manufacturing Practice), ISO 9001-2008 a je pod neustálou kontrolou podľa najprísnejších predpisov a noriem Európskej únie. Garantujeme obsah 20 % vonných esencií (éterických olejov), exkluzívne dodávaných jedným z popredných svetových producentov pre privátne značky spoločnosťou SELUZ, čo nám zaručuje radiť sa k elite medzi parfumami.

Uveďme aspoň zjednodušený postup výroby. Tie najkvalitnejšie vonné esencie sa najskôr zmiešajú s čistým parfumérskym alkoholom. Už v tejto fáze sa líšime od väčšiny konkurencie, pretože spoločnosti vyrábajúce na území EÚ sú nútené použitý alkohol denaturovať rôznymi chemickými látkami, čo môže negatívne ovplyvniť finálny produkt. Výsledná zmes sa podchladí na teplotu -7 °C a dokonale sa prefiltruje, na filtráciu sú používané filtre s jemnosťou 10 mikrónov. Parfum potom najmenej 8 týždňov “zreje” v nerezových tankoch, aby sa mohli všetky zložky dokonale spojiť. Následne je naplnený do vzduchom čistených flakónov, vytvorených talianskymi majstrami vo vyhlásenej sklárskej dielni a nakoniec je zabalený do krabičky navrhnutej s dôrazom na čistý dizajn. Všetky výrobné kroky podliehajú sústavnej kontrole kvality a na výrobu sú použité výhradne bezchybné materiály. 

Ponuka zahŕňa 40 dámskych a 20 pánskych najpredávanejších vôní, ktoré sa pravidelne obmieňajú. 

Vo všetkých 60-tich vôňach ESSENS rozšírilo sortiment o sprchové gély a v 40-tich dámskych vôňach si môžete dopriať aj parfumované telové balzamy, ktoré sú obohatené o hydratačný komplex, vitamín E, bambucké maslo, marhuľový a konopný olej, vďaka ktorým bude vaša pokožka nielen voňavá, ale i krásna a zdravá. 

ESSENS Body Mist

V roku 2016 bol sortiment parfumovaných produktov ESSENS doplnený o osviežujúce telové spreje s 3% parfumáciou, avšak rovnakým výrobným postupom ako ESSENS Perfumes, aby bolo dosiahnuté dokonalé prepojenie éterických olejov s ostatnými zložkami. Obľúbené Body Mist sú v štandardnej ponuke 10tich najobľúbenejších vôní. 

ESSENS Unique

Začiatkom roku 2015 sme predstavili štyri exkluzívne parfumy z úplne novej kolekcie ESSENS Unique. Parfumy obsahujú 20 % vonných esencií a tvoria jedinečnú parfumovú kompozíciu za použitia tých najkvalitnejších surovín, ktoré možno vôbec na svetovom trhu získať. Vonné esencie boli vyberané tak, aby výsledná vôňa získala punc kvality a nadčasovosti. V roku 2017 sa portfólio parfumov Unique rozrástlo, takže ponuka činí 4 dámske a 4 pánske parfumy, ku ktorými pribudli i luxusné sprchové gély v identickej vôni. 

ESSENS Niche

Pred Vianocami 2017 sme predstavili dva najluxusnejšie Niche parfumy, ktoré sa úplne vymykajú štandardnej ponuke. Ide o absolútny vrchol parfumérskeho umenia, v ktorom sa snúbi mnohoročná tradícia, majstrovský proces výroby, najvzácnejšie ingrediencie, luxusné flakóny, neobyčajná až umelecká kompozícia a samozrejme prekvapivo dlhá výdrž. ESSENS Niche Perfume reprezentujú dva unisex parfumy v elegantných flakónoch s objemom 100 ml, ktoré odhaľujú opojnú vôňu, ktorá za sebou zanecháva hlbokú intenzívnu stopu. 

Všetky naše produkty boli úspešne certifikované a registrované pre predaj v každej krajine, kde má ESSENS zastúpenie. 

DeVobis by ESSENS

Toto netradičné spojenie multimediálneho flakónu a parfumu už v našej ponuke nenájdete. Napriek tomu sme sa rozhodli mu venovať týchto pár riadkov, pretože i týmto sa ESSENS vyznačuje - túžbou prísť s niečím prví a rozvíjať vlastnú víziu. DeVobis sa úspešným nikdy nestal, napriek tomu, že sa jednalo o svetovú novinku - digitálny parfum s LCD displejom. Vďaka unikátnej technológii bolo možné jednoduchým spôsobom do pamäte nahrať vlastnú fotografiu, hudbu, videoklip alebo trebárs osobné prianie, čo mohlo umocniť emóciu spojenú s takýmto darčekom.