ESSENS Keto je efektívny a rýchly spôsob, ako sa zbaviť prebytočných tukov.
Proteínová diéta ESSENS Keto je redukčný systém, ktorý umožňuje rýchlo, efektívne a trvalo redukovať hmotnosť, zabezpečí ochranu svalového tkaniva a dodá telu všetky potrebné látky. Zároveň skvelo chutí.

ZNÍŽENIE


HMOTNOSTI

ZDRAVÁ


ŽIVOTOSPRÁVA

CHUTNÉ


RECEPTY

Keto diéta alebo tiež proteínová či bielkovinová diéta je spoločný názov pre efektívnu metódu redukcie tukového tkaniva pôvodne vyvinutú na klinické použitie.

Nižšie si prečítajte, čo proteínová diéta je, aké sú jej základné princípy a pravidlá. Ako ketóza funguje, čo dodržiavať a čoho sa vyvarovať. Aké sú kontraindikácie jej nasadenia i vedľajšie účinky.

 

História

Jej príbeh siaha do USA, prvej polovice 20. storočia, kde sa v súvislosti so zvyšujúcou sa úrovňou povojnovej spoločnosti i mierou blahobytu prvýkrát objavuje výživa a obezita ako významnejší lekársky fenomén. I keď v tej dobe nebola obezita vnímaná ako problém celospoločenský či civilizačný, tak ako je to dnes, spôsobovali obézni pacienti problém praktický. V mnohých prípadoch nebolo možné pristúpiť k operačnému zákroku u ťažko obéznych práve z dôvodu nadmerného objemu tuku v tele. Títo pacienti boli pripútaní na lôžko, nemohli sa teda venovať pohybovej aktivite pre redukciu tukového tkaniva a hľadal sa dostupný spôsob, ako zmenou výživy dosiahnuť výraznú redukciu tukového tkaniva.

Z iného pohľadu sa výžive začiatkom 20. rokov venoval Dr. Russell Morse Wilder, ktorý skúmal vplyv zmeny výživy a inzulínu u diabetických pacientov. Práve Dr. Wilder bol pravdepodobne prvý, kto ketogénnu alebo proteínovú diétu prvýkrát použil na liečebné účely.

Za hlavného autora a otca konceptu ketogénnej diéty však považujeme prof. Georga L. Blackburna (1936 - 2017), ktorý proces spaľovania tukov v ľudskom organizme podrobne a dlhodobo skúmal. Dr. Blackburn pomenoval stav organizmu, ktorý sa nazýva ketóza, pri ktorom telo spaľuje predovšetkým zásobné tukové tkanivo a svalová hmota zostáva zachovaná. Popísal ako ketózu vyvolať znížením externého prísunu sacharidov a tukov v strave na minimum a zároveň zvýšením prísunu bielkovín. Spaľovaním tukového tkaniva sa tvoria tzv. ketolátky. Tieto ketolátky nutrične nahradia sacharidy a stanú sa tak prvotným zdrojom energie organizmu.

Výskumy prof. Blackburna tvoria vedecký základ, na ktorom koncepcia proteínovej diéty stavia.  

 

Čo je to ketóza

Ketóza je prirodzený a telu vlastný stav, ku ktorému dochádza v organizme pri znížení príjmu sacharidov a tukov v strave súčasne so zvýšením príjmu bielkovín. V tele sa začnú tvoriť tzv. ketolátky vznikajúce rozkladom tukového tkaniva. Tieto ketolátky nahradia ako zdroj energie pôvodné sacharidy (ktoré boli vo forme glukózy doteraz hlavným energetickým zdrojom organizmu). Vaše telo začne prednostne spaľovať uložené tuky a dochádza k redukcii hmotnosti na úkor tukového tkaniva a nie svalovej hmoty. 

Do stavu ketózy sa organizmus dostáva cca po 2 - 3 dňoch po navodení vhodných podmienok.

V priebehu ketózy dochádza nielen k spaľovaniu viditeľného podkožného tuku, ale tiež oveľa nebezpečnejšieho vnútorného alebo viscelárneho tuku, ktorý obaľuje vnútorné orgány a bráni tak ich prirodzenej funkcii. Ketóza má priaznivý dopad na organizmus i znížením hladiny “zlého” LDL cholesterolu a zvýšením hladiny “prospešného” HDL cholesterolu. V organizme počas ketózy klesá produkcia inzulínu ako hormónu štiepiaceho tuky a zároveň sa zvyšuje citlivosť organizmu na tento hormón, čo pomáha pri prevencii či liečbe cukrovky. 

Štúdie preukázali, že ketózu vďaka vyššie uvedenému nesprevádza pocit hladu a chuti na sladké, ale naopak pocit dobrej nálady a prívalu energie, v niektorých prameňoch tiež nazývaný ako “well being”.  

Bolo preukázané, že ketóza je pre zdravý organizmus úplne prirodzený a bezpečný stav.  

 

 

Nezamieňajte ketózu a ketoacidózu

Pri povrchnom štúdiu ketózy hlavne v neodborných zdrojoch sa často stretávame s popisom ketózy ako nebezpečného stavu ohrozujúceho organizmus. Takmer s istotou sa tu ale jedná o zámenu slov ketóza a ketoacidóza. Ketoacidóza je stav organizmu vznikajúci u osôb s nedostatočnou produkciou hormónu inzulínu alebo so zvýšenou inzulínovou rezistenciou (teda u diabetikov). Hladina ketolátok sa u týchto osôb dostáva za hranicu, čo je pre takéhoto človeka veľmi nebezpečné.  

 

Zníženie rizika jo-jo efektu

U bežných redukčných diét hrozí veľké riziko toho, že telo síce stráca na hmotnosti, ale veľká časť tohto úbytku prebieha na úkor svalového tkaniva. Po ukončení diéty a návratu k bežnej strave sa telo obtiažne vyrovnáva s novým prívalom energie, ktorú začne opäť ukladať a hrozí významné riziko vzniku tzv. jo-jo efektu.

Hlavnou výhodou proteínovej diéty je práve fakt, že riziko následného jo-jo efektu podstatne znižuje.  

 

Fungovanie ESSENS Keto

V balíčkoch ESSENS Keto obdržíte všetko potrebné k úspešnému priebehu proteínovej diéty. Všetky produkty ESSENS Keto majú znížený obsah cukrov a vysoký obsah bielkovín. Pomocou kombinácie produktov ESSENS Keto dôjde v tele k naštartovaniu ketózy.  

Telo prestane spaľovať sacharidy a “prepne” na režim spaľovania tukového tkaniva. Vzhľadom k tomu, že i bežná energetická spotreba organizmu je značná, začnú i tukové zásoby uložené po tele rýchlo miznúť a telo výrazne chudne.
Telo bude počas ESSENS Keto spaľovať aj ostatné dlhodobo uložené látky vrátane tých toxických, a tým dochádza k prirodzenej detoxikácii organizmu. 
Vyvážené zloženie produktov ESSENS Keto garantuje rýchly priebeh a optimálny obsah bielkovín zabezpečí, že schudnete skutočne len nadbytočné tuky.
Súčasťou zloženia produktov radu ESSENS Keto je i vyvážený pomer vitamínov, minerálov a stopových prvkov nevyhnutných pre správne fungovanie organizmu.
Nemusíte počítať kalórie ani strážiť pomer živín, urobili sme to za vás. Bez hladovania a starostí, čo jesť ďalej. 
Priebeh diéty ESSENS Keto je rozdelený do 3 plynule na seba nadväzujúcich fáz, vďaka ktorým nielen schudnete, ale hmostnosť si aj udržíte. 
Stačí len dodržiavať základné pravidlá ESSENS Keto.

 

 

Základné pravidlá ESSENS Keto

PITNÝ REŽIM 
Najmenej 2,5 – 3 l vody alebo nesladených tekutín denne. Káva, čierny či zelený čaj je povolený do limitu 4 šálky denne. Povolená je len čierna káva bez mlieka a cukru. Dostatočný príjem tekutín zabezpečuje správny odvod odpadových látok z tela. 
Tip: Ak patríte k tým, ktorí majú problém ustrážiť spotrebu tekutín, pripravte si vopred ráno 2 x 1,5 litrovú fľašu vody a na konci dňa by mali byť obe fľaše prázdne.  

KONZUMÁCIA ZELENINY  
Konzumujte najmenej 300 – 500 g vybraných druhov “povolenej” zeleniny, najviac 1 000 g denne. Povolená zelenina sa pre každú fázu ESSENS Keto líši. Podrobný zoznam povolenej zeleniny nájdete nižšie v kapitolách venujúcich sa podrobne každej fáze. Zeleninu možno konzumovať ako prílohu k proteínovým jedlám alebo medzi jedlami. 
Pozn: jedlá pripravené z povolenej zeleniny sa konzumujú NAVYŠE k ESSENS Keto porciám, nikdy nie NAMIESTO NICH!  

PRAVIDELNOSŤ V JEDLE
Odstup medzi jednotlivými proteínovými jedlami by mal byť približne 3 hodiny. Prvé jedlo dňa do pol hodiny po prebudení a posledné maximálne 2 až 3 hodiny pred spaním.  
Príklad: Vstávate o 7:00 - prvé jedlo (raňajky) konzumujete o 7:30 hod., ďalšie jedlo (desiata) o 10:30 hod., nasleduje obed o 13:30 hod., potom olovrant o 16:30 hod. a nakoniec večera o 19:30 hod.

 

 

Čoho sa počas ESSENS Keto vyvarovať

Nezabudnite na to, že keto diéta je extrémne citlivá na sacharidy a je potrebné sa ich vyvarovať v akejkoľvek forme. Napríklad aj jeden kus pečiva môže obsahovať 15 - 20 g sacharidov, ktoré by keto diétu na pár dní zastavili, a to by bola škoda. Jej naštartovanie by potom opäť trvalo 2 - 3 stratené dni. 

Nezabudnite, že aj inak “zdravé” sacharidy a škroby sú počas diéty zakázané. Nekonzumujte vôbec žiadne sladené nápoje ani džúsy. Vyhýbajte sa sladkostiam, chipsom či slaným pochúťkam. Zakázaná je konzumácia medu, ovocia i mliečnych výrobkov. 

V priebehu diéty nekonzumujte alkohol ani v obmedzenom množstve. V niektorých fázach redukcie sú zakázané i niektoré druhy zeleniny. Zakázané sú tiež prílohy vrátane ryže a zemiakov.  

Nemajte však obavy, všetky obmedzenia platia len po dobu redukcie, po ukončení diéty v rámci bežnej racionálnej stravy sa k väčšine z nich v rozumnom množstve vrátite.

 

Pohybová aktivita v rámci ESSENS Keto

Proteínová diéta je vhodná pre osoby s obmedzenou pohybovou aktivitou a nešportovcov. Športová aktivita počas prvých dvoch fáz diéty nie je nutná. Zavádza sa postupne až v poslednej tretej fáze keto diéty a pokračuje ďalej v bežnom živote po redukcii.

Žiadne nové športové aktivity preto do prvých dvoch fáz ESSENS Keto neplánujte. Ak ste však boli na nejakú pohybovú aktivitu zvyknutí už pred diétou, môžete ju zachovať, počítajte však s tým, že váš výkon bude vďaka obmedzenému príjmu energie obmedzený cca o 40 %. Plánujte si teda pohybovú aktivitu s vedomím tohto obmedzenia. Výkon sa vám vráti hneď po ukončení diéty do bežného racionálneho stravovacieho režimu. 

 

Je ketóza bezpečná?

Áno, pre zdravý organizmus je krátkodobá ketóza navodená v rámci redukcie na obdobie cca 12 týždňov úplne bezpečná. Naopak zníženie podielu tukov v tele prináša organizmu zdravotný benefit.  

Je potrebné si uvedomiť, že obezita a nadváha je rizikový faktor pre vznik veľkého množstva ochorení (cukrovka 2. typu, ochorenia srdca a ciev, ochorenia kĺbov, niektoré nádorové ochorenia).  

Dlhodobá nadváha je pre váš organizmus oveľa väčšia záťaž, ako krátkodobá nutričná ketóza. Zo zníženia hmotnosti bude naopak telo dlhodobo profitovať do budúcnosti. Ketóza je telu prirodzený stav a zdravá pečeň a obličky, ako hlavné “čistiace” orgány, ktoré pomáhajú z tela odstrániť škodlivé látky, si s ňou poradia. 

Pre zdravý organizmus je redukcia pomocou proteínovej diéty bezpečná, existujú však niektoré ochorenia a stavy organizmu, kedy je jej nasadenie kontraindikované.  

Sú to hlavne:

 • všetky ochorenia obličkového systému
 • všetky ochorenia pečene
 • choroby žlčníka, čriev a tráviaceho ústrojenstva
 • diabetes
 • Crohnova choroba, ulcerózna kolitída
 • ochorenia srdca a obehového systému - infarkt myokardu, poruchy srdcového rytmu, angína pectoris  
 • mozgová príhoda
 • onkologické ochorenia
 • ochorenia na dnu
 • porucha činnosti štítnej žľazy
 • poruchy príjmu potravy - bulímia či anorexia
 • alergia na niektorú zložku produktu
 • tehotenstvo a dojčenie
 • vek do 18 rokov

Ak dobre poznáte svoj zdravotný stav a netrpíte niektorým z vyššie uvedených ochorení, je pre vás proteínová diéta vhodná.  

Ak si nie ste istí, konzultujte nasadenie proteínovej diéty so svojím lekárom.  

I keď je ketóza úplne fyziologický stav organizmu, môžu sa v jej priebehu vyskytnúť v rôznej miere niektoré nežiadúce účinky a je potrebné byť na ne pripravení. 

 

 

Nežiadúce a špecifické účinky proteínovej diéty

Častejšie močenie
Ako sa telo zbavuje látok vznikajúcich spaľovaním tukového tkaniva a v súvislosti s odvodnením dochádza k zvýšenej potrebe močenia. Je to úplne normálne hlavne v prvej polovici redukčného režimu. Je preto nevyhnutné piť po celú dobu redukcie dostatočné množstvo vody a nesladených tekutín v objeme 2,5 - 3 litre za deň. 

Únava, bolesti hlavy a hlad
Objavujú sa hlavne v počiatkoch redukcie. Telo bolo doteraz zvyknuté prijímať oveľa väčšie množstvá sacharidov v strave. Telo na zníženie hladiny cukru v krvi môže reagovať spočiatku pocitom hladu, chuti na sladké, bolesťou hlavy i únavou. Tieto pocity zvyčajne s rozvojom ketózy zmiznú (2 - 3 dni). Ak sa tieto príznaky objavia, doprajte organizmu viac odpočinku. U bolestí hlavy môžete siahnuť po bežnom analgetiku. 

Zápcha a hnačka
Zápcha súvisí typicky s faktom, že organizmus nie je zvyknutý prijímať odporúčané množstvá vlákniny. Dbajte dôrazne na odporúčané množstvo tekutín (2,5 - 3 litre za deň), telo si postupne na príjem vlákniny zvykne a zápcha odznie. Nezamieňajte zápchu so zníženým objemom stolice. Uvedomte si, že telo prijíma celkovo menší objem potravy a frekvencia “veľkej potreby” sa znižuje.
S radikálnou zmenou jedálnička sa môže objaviť opačný problém - hnačka. Ten sa občas vyskytuje ako nepríjemná súčasť zníženia sacharidov v strave. Tak, ako si organizmus na nový režim zvyká, dochádza aj k odzneniu hnačky. Ak sa hnačka objaví, zaraďte do jedálnička mimoriadne 1 - 2 polievkové lyžice kvalitného olivového oleja denne. Hnačka by však nemala trval dlhšiu dobu ako 2 - 3 dni. Ak bude trvať dlhšiu dobu, obráťte sa na nášho špecialistu či svojho ošetrujúceho lekára.

Pachuť, kovová chuť alebo sucho v ústach
Hoci je tento účinok nepríjemný, väčšinou ukazuje na správne prebiehajúcu ketózu. Môže za to čiastočne odvodnenie organizmu a čiastočne produkcia ketolátok, ktoré sú špecificky cítiť. Žuvačka bez cukru alebo snietka čerstvej mäty do úst si s týmto problémom ľahko poradí.  

Malátnosť či slabosť
Do začiatku diéty bolo vaše telo zvyknuté, že jeho energetickú potrebu pokrývali sacharidy vo forme rýchlo dostupnej glukózy. Ketolátky, ktoré v ketóze nahrádzajú sacharidy, nie sú tak rýchlo dostupné, respektíve telo na ich využitie musí vykonať určitú prácu. Tomu sa telo spočiatku bráni a “volá” po sacharidoch, ktoré by boli rýchlo dostupné. Toto sa môže prejaviť ako malátnosť alebo ľahká slabosť či hlad. S rozvojom ketózy a dostupnosťou ketolátok tieto prejavy miznú. Ak sa spočiatku objavia, nezabúdajte konzumovať povolenú zeleninu v množstve min. 500 g, toto množstvo zeleniny okrem iného pôsobí aj ako “náplň” žalúdka a naplnením žalúdka dôjde k “vypnutiu” jedného z receptorov vyvolávajúcich pocit hladu. Zároveň vždy dodržujte pitný režim (2,5 - 3 litre vody a nesladených tekutín za deň)

Zmeny menštruačného cyklu
Rýchla strata hormonálne aktívneho tukového tkaniva môže výnimočne viesť u citlivých žien k dočasným zmenám menštruačného cyklu. K náprave zvyčajne dôjde najneskôr v ďalších dvoch cykloch. Ak je aj po 3 mesiacoch váš cyklus nepravidelný, konzultujte stav so svojím gynekológom.  

 

Najčastejšie chyby v rámci ESSENS Keto

Úspech ESSENS Keto je závislý na prísnom dodržiavaní režimu, čo ju robí veľmi jednoduchou, ale zároveň i trochu náchylnou na chyby. Niektoré, na prvý pohľad drobné prehrešky, môžu úspešný priebeh diéty vážne narušiť. Aby sa tak nestalo, poďme si niektoré často sa opakujúce chyby pripomenúť.

Porušenie pravidelného prísunu bielkovín a ostatným látok!  
Niekedy máme počas diéty pocit, že sme dostatočne sýti (nemáme hlad) a stačia nám len 3 alebo 4 porcie produktov ESSENS Keto. Toto je základná chyba, ktorej musíte predísť. Ak nebudeme pravidelne dodávať telu proteíny v rámci 5 jedál za deň, telo si ich získa inde. Siahne do svalového tkaniva organizmu a budeme chudnúť aj svalovú hmotu. Práve tomu bránime pravidelnou konzumáciou ESSENS Keto produktov, ktoré nikdy nevynechávame.

Nedodržiavanie pitného režimu! 
Odvod odpadových látok z tela je základom dlhodobej redukcie, pitný režim je nevyhnutný. Ak máte problém odhadnúť množstvo, kľudne si ho vopred odmerajte. Ak vás v priebehu ESSENS Keto pobolieva hlava, často je to spôsobené nedostatkom príjmu tekutín.   

Sladenie nápojov, čaju a kávy cukrom či medom!  
Sebemenší prísun sacharidov nad limit obsiahnutý v produktoch ESSENS Keto diétu ničí. Veľké množstvo cukru obsahuje aj ovocie, preto je v proteínovej diéte zakázané. Jednorázový prísun sacharidov diétu síce neznehodnotí natrvalo, ale k opätovnému naštartovaniu ketózy budú opäť potrebné 2 - 3 dni. 

Aj škroby sú sacharidy (presnejšie povedané polysacharidy)! 
Úvaha, že len jeden rohlík predsa nemôže škodiť, je úplne mylná. Je to presne naopak, rozbehnutú ketózu dokáže pečivo (aj celozrnné) spoľahlivo zastaviť. Dajte si na to pozor.  

Konzumácia alkoholu aj v priemernom množstve diéte škodí!
Alkohol sú skryté kalórie i cukry. To, čo je v bežnom živote bez redukcie zdravé a normálne (napríklad 2 dcl suchého červeného vína denne), do proteínovej diéty nepatrí. Hlavne sa vyvarujte pravidelnej konzumácii malého množstva vína či piva, to diétu dlhodobo výrazne brzdí. Toto obmedzenie nie je trvalé a platí len pre obdobie diéty, po skončení diétneho režimu si svoj obľúbený pohárik budete môcť aj naďalej dopriať. 

Malá konzumácia zeleniny! 
Myslite na to, že zelenina navyše k produktom ESSENS Keto má niekoľko funkcií. Jednak vypĺňa žalúdok doteraz zvyknutý na väčší objem potravy, a tým prispieva k pocitu sýtosti a absencii pocitu hladu. Ďalej zabezpečuje správnu funkciu čriev tak, aby bola po skončení diéty pripravená na spracovanie bežnej potravy. V neposlednom rade chuťovo obohacuje váš jedálniček. Dajte zelenine šancu a doprajte si minimálne 300 - 500 g povolenej zeleniny v rámci celého dňa. 

Návrat k zlým stravovacím návykom po skončení diéty! 
To, že ste absolvovali proteínovú diétu a redukovali svoju hmotnosť, je skvelá vec. Pamätajte na to, že vaša nadváha mala svoje príčiny často v nepravidelnej konzumácii jedál alebo ich nevyváženom zložení (príliš mnoho sacharidov a tukov, len 2 jedlá denne, príliš veľa sladkých nápojov, atď.). Nevracajte sa k týmto návykom a udržanie hmotnosti bude hračka.  

 

 

Po diéte

“Zhodenie” nadbytočných kilogramov bude prvým a zásadným krokom k celkovej zmene stravovacích návykov. Počas redukcie by si mal váš organizmus zvyknúť na pravidelnú stravu a dostatočný príjem tekutín. Po skončení diéty si naplánujte pravidelnú športovú aktivitu, ktorá vás bude dlhodobo sprevádzať. Počas 3. fázy redukcie sa zoznámte so základnými princípmi racionálnej stravy, ktorá vám pomôže dosiahnuté výsledky dlhodobo udržať. Pamätajte na základné princípy a verte, že po strate nadbytočných kilogramov sa budete cítiť oveľa lepšie.  

 

Práve ste sa dozvedeli, čo je proteínová diéta, aké sú jej základné princípy a pravidlá. Viete, ako ketóza funguje, čo dodržiavať a čoho sa vyvarovať. 
Pozrite si teraz odkaz “Priebeh diéty”, kde sa dozviete viac o jednotlivých fázach ESSENS Keto.  

 

Viac
Naše produkty
ESSENS KETO - FÁZA 1 (vegetariánska verzia)

396,00 €

Menej ako 5 ks
ESSENS KETO - FÁZA 2 + 3 (vegetariánska verzia)

378,00 €

Menej ako 5 ks
ESSENS KETO - FÁZA 1

396,00 €

Menej ako 5 ks
ESSENS KETO - FÁZA 2 + 3

378,00 €

Menej ako 5 ks
Čo by vás mohlo zaujímať
Katalóg ESSENS Keto

1,60 €

Skladom
ESSENS KETO
Shaker
Shaker

4,50 €

Skladom
Detail proteínovej diéty
Banánovo-jahodový koktail

40,00 €

Skladom
Čokoládový koktail

40,00 €

Skladom
ESSENS KETO
Orechový koktail
Orechový koktail

40,00 €

Skladom
Čerešňovo-vanilkový koktail

40,00 €

Skladom
ESSENS KETO
Slaninová kaša
Slaninová kaša

53,30 €

Skladom
ESSENS KETO
Vanilková kaša
Vanilková kaša

53,30 €

Skladom
ESSENS KETO
Slaninová omeleta
Slaninová omeleta

46,10 €

Skladom
ESSENS KETO
Hubová omeleta
Hubová omeleta

46,10 €

Skladom

Proteínová diéta ESSENS Keto sa skladá z 3 rovnako dlhých fáz (každá z fáz trvá 4 týždne. Pre informácie, ako diéta funguje, navštívte najskôr záložku O ESSENS Keto.

Všetky fázy sú založené na kombinácii proteínových jedál z ponuky ESSENS Keto a spolu s nimi na konzumácii vybraných druhov povolenej zeleniny spolu so zdraviu prospešnými tukmi (v obmedzenom množstve).

Pre všetky 3 fázy platia niektoré spoločné pravidlá, ktoré platia pre celú dobu diéty.

Pravidelnosť
Konzumácia zeleniny
Pitný režim
Pravidelnosť v jedle
Všetky jedlá z balíčka ESSENS Keto sú navrhnuté so zvýšeným obsahom bielkovín, zníženým obsahom cukrov a optimálnym množstvom tukov, zároveň dodajú telu potrebné vitamíny, minerály a stopové prvky nevyhnutné pre fungovanie diéty. Jednotlivé jedlá môžete medzi sebou ľubovoľne kombinovať.
Konzumácia zeleniny
Navyše k piatim denným jedlám si môžete dopriať 500 - 1 000 g povolenej zeleniny v jednotlivých fázach. Druhy povolenej zeleniny sa v jednotlivých fázach líšia. Zeleninu môžete konzumovať v rôznych úpravách ako doplnok k jednotlivým jedlám (napríklad ako prílohu) alebo samostatne medzi jedlami, kedykoľvek na ňu dostanete chuť. Povolená zelenina nenahrádza jednotlivé jedlá ESSENS Keto, ale tvorí ich dôležitú súčasť.
Pitný režim
Pre správne fungovanie diéty je nevyhnutné dodržiavať pitný režim 2,5 - 3 litre nesladených tekutín za deň. Vhodná je hlavne čistá voda, neochutená minerálka, zelený a bylinkový čaj. Môžete si dopriať aj ovocný čaj (nie však z čerstvého ovocia ani z koncentrátu). Ak ste milovníci kávy a čierneho čaju, môžete si ich dopriať, ale snažte sa ich konzumáciu celkovo udržať na množstve cca 4 šálky za deň (tzn. dohromady cca 800 ml kávy alebo čaju). Nápoje neprisladzujte cukrom ani medom.
Výživové doplnky
ESSENS Keto myslí na správnu funkciu vášho organizmu nielen počas redukcie, ale aj po nej. Nezabudnite v rámci diéty používať 1x denne výživové doplnky Ketoferm a Ahiflower omega, ktoré sú súčasťou balíčkov ESSENS Keto. Zaručíte tým optimálnu kondíciu organizmu a správnu funkciu tráviaceho ústrojenstva.
Čomu sa vyhýbať
Ketóza je citlivá na sacharidy v strave a ak by ste ich skonzumovali väčšie množstvo, môže byť proteínová diéta neúčinná. Napríklad jeden klasický rohlík alebo jedno pivo môže ketózu ukončiť, pretože tieto potraviny sú sacharidov plné. Naštartovanie ketózy potom trvá opäť celé 2 - 3 dni. Po dobu celej proteínovej diéty je nutné sa vyhýbať všetkým potravinám, ktoré obsahujú veľké množstvo sacharidov alebo tukov. Jedná sa predovšetkým o sladkosti, cukrovinky, chipsy a slané snacky, pečivo, údeniny, lahôdky, liehoviny, sladené limonády, džúsy a ďalšie. V niektorých fázach proteínovej diéty však nie sú povolené ani určité mliečne výrobky, ovocie, určité druhy zeleniny, ryža alebo napríklad zemiaky. Zoznam neprípustných potravín pre proteínovú diétu by bol o poznanie širší ako zoznam tých prípustných. Preto uvádzame povolené potraviny pre každú jednotlivú fázu.
Pohybová aktivita
Proteínová diéta je vhodný typ redukčnej diéty i pre ľudí s obmedzeným pohybom alebo bez športu. Ak chcete športovať, tak v prvej fáze je možné pokračovať v činnostiach, na ktoré je organizmus zvyknutý, ale nie je odporúčané zavádzať nové športové aktivity. Pri pokračovaní v športových aktivitách počítajte s tým, že športový výkon v priebehu diéty bude dosahovať cca 50 - 60 % bežného výkonu, na ktorý ste zvyknutí. Po ukončení diéty sa výkonnosť vráti k normálu.
Fázy ESSENS Keto
1.
1. FÁZA - REDUKČNÁ

Všetko, čo budete pre túto fázu potrebovať, obdržíte v základnom balíčku ESSENS Keto. Jedná sa o najefektívnejšiu a najprísnejšiu fázu redukcie, pri ktorej dochádza k najväčšiemu úbytku tukového tkaniva. Jej cieľom je naštartovať v organizme proces zvaný ketóza, pri ktorom začne telo energiu čerpať z uloženého tukového tkaniva. Správne nastavenú ketózu nesprevádza pocit hladu ani nedostatku energie. K jej navodeniu v organizme je potrebná doba cca 2 - 3 dni.

Prvá fáza trvá 4 týždne.
V tejto fáze zredukujete 60 - 70 % z celkovej plánovanej redukcie.  

V priebehu prvej fázy ESSENS Keto budete konzumovať len 5x za deň proteínové jedlá z ponuky ESSENS Keto, k nim povolené množstvo zeleniny spolu s dostatočným príjmom tekutín. 

Je potrebné dbať na príjem 2,5 - 3 litre nesladených tekutín za deň. 

Proteínové jedlá
V prvej fáze teda budeme 5x za deň kombinovať len rôzne jedlá z balíčka ESSENS Keto a k nim a alebo medzi nimi povolenú zeleninu v prvej fáze.
Prvé jedlo si doprajete cca ½ hodiny po prebudení a ďalšie potom v odstupoch po 3 hodinách. Všetky jedlá sú vzájomne zameniteľné a môžete ich kombinovať podľa chuti.  

Zelenina
Počas dňa si navyše k uvedeným jedlám doprajete i dostatočné množstvo povolenej zeleniny. Toto množstvo by sa malo pohybovať medzi 500 - 1 000 g. Tolerancia množstva povolenej zeleniny je značná a záleží na vašej chuti. V počiatkoch diéty odporúčame používať bežnú kuchynskú váhu na váženie zeleniny, aby ste o jej príjme mali prehľad.
Pamätajte na to, že zeleninu konzumujete navyše k jedlám z ponuky ESSENS Keto, nie namiesto nich! 
Zeleninu zaraďte buď ako prílohu alebo medzi jednotlivými jedlami. 

Povolená zelenina v prvej fáze
Artičoky, brokolica, zeler (buľva i stonkový), cuketa, čakanka, všetky druhy húb (čerstvé i mrazené), karfiol, kel, reďkev a redkvičky, šalátová uhorka, špenát, fazuľové lusky, kapusta (hlávková i kysnutá bez prídavku cukru), fenikel, špargľa, baklažán, poľníček, žerucha, všetky druhy zelených šalátov, všetky bylinky. 

Úprava povolenej zeleniny
Okrem surovej zeleniny môžete pre jej úpravu použiť i tepelnú úpravu, ktorá zachová minerály a vitamíny. 

Odporúčame hlavne:

 • varenie v pare
 • dusenie
 • pečenie v trúbe (nasucho bez pridania tukov)
 • grilovanie
 • restovanie na panvici
 • blanšírovanie (krátke povarenie v horúcej vode s následným ochladením v ľadovej vode)  

Dochucovadlá
Pre zvýraznenie chute a vône pripravovanej zeleniny môžeme v obmedzenej miere použiť nasledujúce dochucovadlá. Svoje ESSENS Keto jedlá a zeleninu si môžete spestriť alebo ako samostatnú pochúťku si dopriať ešte:

 • podľa chuti: soľ, korenie, čerstvé bylinky, sójová omáčka 
 • max. 1 čajová lyžička na porciu: citrónová šťava, balsamico ocot, vínny ocot, horčica, sušená cibuľa, sušený cesnak, čerstvý zázvor  
 • max. 2 polievkové lyžice kvalitného oleja denne (napr. na grilovanie alebo restovanie zeleniny): olivový, repkový, ľanový, kokosový, tekvicový, slnečnicový
 • max. 2 lyžice denne (na spestrenie jedál i zeleniny alebo ako samostatná pochúťka): mandle, strúhaný kokos, lieskové orechy, para orechy, tekvicové semienka, ľanové semienka  

Ponuka povolenej zeleniny, dochucovadiel i množstvá úprav je aj v prvej, najprísnejšej fáze, široká. Nebojte sa s prípravou podľa vyššie uvedených princípov experimentovať.  

Tipy
Z povolených druhov zeleniny (hlavne karfiol, brokolica, cuketa, zeler) je možné uvarením, rozmixovaním a následným dochutením podľa pravidiel vyššie, pripraviť vynikajúcu polievku, ktorá príde vhod medzi jednotlivými proteínovými jedlami. Teplá polievka skvelo uspokojí vaše chute a navyše ju možno pripraviť vo väčšom množstve a uchovať v chladničke. 

Príklad: 
Na večeru sa chystáte pripraviť si našu ESSENS hubovú omeletu, prečo si ju nedoplniť 250 g špenátu ochuteného sušeným cesnakom. Vynikajúca večera je na svete. 
Prečo nemať v chladničke pripravenú nastrúhanú uhorku s korením, soľou, trochou octu alebo citrónovej šťavy a medzi jednotlivými jedlami si ju nedopriať. V začiatku diéty, keď na vás príde hlad, je to rýchle riešenie. 

 

Viac
2.
2. FÁZA - STABILIZAČNÁ

Táto fáza má zásadný význam pre zabránenie tzv. jo-jo efektu diéty. Všetko potrebné pre 2. fázu diéty nájdete v balíčkoch ESSENS Keto. I naďalej dochádza k výraznej redukcii tukového tkaniva. Cieľom je stabilizovať telo v príjme bežných a na proteín bohatých jedál spolu s jedlami ESSENS Keto.

Druhá fáza trvá opäť 4 týždne, teda rovnakú dobu, ako fáza prvá. 
V tejto fáze zredukujete 20 - 30 % plánovaného úbytku hmotnosti. 

Na rozdiel od 1. fázy však dôjde k nahradeniu 2 jedál ESSENS Keto bežnými, na proteín bohatými potravinami. Ostatné 3 denné jedlá zostávajú ESSENS Keto. Konzumácia piatich jedál teda zostáva.
Je potrebné dbať na príjem 2,5 - 3 litrov nesladených tekutín za deň.  

Jedálniček môže vyzerať nasledovne:
8:00 ESSENS Keto kaša, 11:00 ESSENS Keto koktejl, 14:00 bežné, na proteíny bohaté jedlo, 17:00 ESSENS Keto koktejl, 20:00 bežné, na proteíny bohaté jedlo

Stále si môžete jedálniček poskladať podľa chuti a nahradiť ktorékoľvek denné jedlo, ak vám to však možnosti dovolia, nahraďte obed a večeru.  

Bežné a na proteín bohaté jedlá pre druhú fázu
Čo teda rozumieme pod pojmom bežné, na proteín bohaté jedlá? Sú to jedlá zostavené z bežných potravín, avšak stále si zachovávajúce charakteristiku zvýšeného obsahu bielkovín, zníženého obsahu cukrov a vyváženého obsahu tukov. 

V druhej fáze ESSENS Keto nahradíme 2 denné jedlá niektorou z nasledujúcich potravín v uvedenom množstve (v surovom stave): 

 • 100 g ľubovoľného hovädzieho mäsa
 • 150 g kuracieho alebo morčacieho mäsa (bez kože)
 • 150 g bieleho tofu
 • 100 g ľubovoľných čerstvých rýb
 • 100 g králičieho mäsa alebo zveriny
 • 100 g kuracej pečene
 • 100 g tuniaka vo vlastnej šťave
 • 3 ks slepačích vajec
 • 100 g seitanu či tempehu
 • 200 g cottage syra
 • 150 g morských plodov
 • 100 g mozzarelly
 • 150 g balkánskeho syra
 • 100 g ľubovoľnej šunky bez kosti
 • 150 g tučného tvarohu

Bežné, na proteín bohaté jedlá pripravujeme vhodným spôsobom pre zachovanie nutričných hodnôt. Napríklad: 

 • varením
 • varením v pare 
 • pečením v trúbe (nasucho)
 • dusením
 • grilovaním (môžeme povolené množstvo oleja)
 • restovaním na panvici (môžeme povolené množstvo oleja)

K týmto potravinám konzumujeme i naďalej 500 - 1 000 g povolenej zeleniny buď surovej alebo tepelne upravenej.  

Povolená zelenina pre druhú fázu
Rozsah povolenej zeleniny pre druhú fázu je oproti prvej fáze rozšírený o niektoré ďalšie druhy zeleniny (tučne uvedené): 
Artičoky, brokolica, zeler (buľva i stonkový), cuketa, čakanka, všetky druhy húb (čerstvé i mrazené), karfiol, kel, reďkev a redkvičky, šalátová uhorka, špenát, fazuľové lusky, kapusta (hlávková i kysnutá bez prídavku cukru), fenikel, špargľa, baklažán, patizón, polníček, pór, žerucha, všetky druhy zelených šalátov, všetky bylinky, biela a červená cibuľa (1 ks / deň), tekvica (100 g / deň), rajčina (max. 2 ks / deň), kaleráb (1 ks / deň), paprika červená i zelená (max. 1 stredný kus / deň), šošovica(3 polievkové lyžice / deň), sójové klíčky (2 polievkové lyžice / deň).

Zeleninu povolenú pre druhú fázu používame jednak ako prílohu k bežným, na proteín bohatým jedlá, tak i medzi jednotlivými jedlami tak, ako sme zvyknutí z prvej fázy. 
Zeleninu opäť konzumujeme surovú alebo tepelne upravenú rovnako, ako v prvej fáze. 

Dochucovadlá
Pre zvýraznenie chute a vône pripravovanej zeleniny môžeme v obmedzenej miere použiť rovnaké dochucovadlá a pochutiny v rovnakom množstve, ako je uvedené v prvej fáze.  

Druhá, stabilizačná fáza obohatí váš jedálniček o bežné pokrmy, tým sa stáva chuťovo oveľa zaujímavejšia, ničmenej je zároveň i náročnejšia na plánovanie bežných a na proteín bohatých jedál. Preto sa vždy deň vopred uistite, či máte vopred pripravené suroviny na jedlá nasledujúceho dňa. Toto je veľmi dôležité pre správne fungovanie 2. fázy. Nezabúdajte plánovať jedlá minimálne deň vopred.  

 

Viac
3.
3. FÁZA - PRECHODOVÁ

Jedná sa o poslednú fázu ESSENS Keto a slúži na prípravu organizmu na návrat k bežnej racionálnej strave. Jedná sa svojím priebehom vlastne o rozšírenú 2. fázu.

Dĺžka trvania tretej fázy je opäť 4 týždne.
Po tejto konečnej fáze ESSENS diéty bude vaše telo o pár kilogramov ľahšie a pripravené na návrat k bežnej racionálnej strave.  

V 2. fáze ste nahradili 2 jedlá z ponuky ESSENS Keto bežnými a na proteín bohatými potravinami. V tretej fáze takto nahradíte ešte jedno z jedál.
Váš jedálniček v tretej fáze sa bude teda skladať z 2 porcií z ponuky ESSENS Keto a 3 bežných a na proteín bohatých jedál. 
Rovnako ako v 2. fáze je na vašej chuti, ako jedlá nahradíte, ak je to však možné, skúste nahradiť raňajky, obed a večeru. 

I v tretej fáze platia rovnaké základné pravidlá, ako v predchádzajúcich fázach, teda jedlá 5x za deň, konzumácia povolenej zeleniny 500 - 1 000 g a príjem dostatočného množstva tekutín 2,5 - 3 litre za deň.  

Povolená zelenina v tretej fáze
Druhy povolenej zeleniny v 3. fáze sa opäť rozširujú (tučne uvedené):
Artičoky, brokolica, zeler (buľva i stonkový), cuketa, čakanka, všetky druhy húb (čerstvé i mrazené), karfiol, kel, reďkev a redkvičky, šalátová uhorka, špenát, fazuľové lusky, kapusta (hlávková i kysnutá bez prídavku cukru), fenikel, špargľa, baklažán, patizón, polníček, pór, žerucha, všetky druhy zelených šalátov, všetky bylinky, biela a červená cibuľa (1 ks / deň), tekvica (100 g / deň), rajčiny (max. 2 ks / deň), kaleráb (1 ks / deň), paprika červená i zelená (max. 1 stredný kus / deň), avokádo (1/2 ks / deň), šošovica (3 polievkové lyžice / deň), sójové klíčky (2 polievkové lyžice / deň), červená repa (1 menší kus / deň), mrkva (1 stredný kus / deň), kukurica (4 polievkové lyžice / deň), hrášok (4 polievkové lyžice / deň), koreňový petržlen (1 stredný kus / deň)

Bežné a na proteín bohaté jedlá pre tretiu fázu
Zoznam a príprava bežných jedál zostáva rovnaká ako v 2. fáze.  

Dochucovadlá
Pre zvýraznenie chute a vône pripravovanej zeleniny môžeme v obmedzenej miere použiť rovnaké dochucovadlá a pochutiny v rovnakom množstve, ako je uvedené v prvej fáze.  

 

Viac
Nezabudnite si pred nasadením diéty prečítať záložku O ESSENS Keto, zabránite tak zbytočným chybám a zabezpečíte si optimálny výsledok redukcie váhy.
Naše produkty
ESSENS KETO - FÁZA 1 (vegetariánska verzia)

396,00 €

Menej ako 5 ks
ESSENS KETO - FÁZA 2 + 3 (vegetariánska verzia)

378,00 €

Menej ako 5 ks
ESSENS KETO - FÁZA 1

396,00 €

Menej ako 5 ks
ESSENS KETO - FÁZA 2 + 3

378,00 €

Menej ako 5 ks
Čo by vás mohlo zaujímať
Katalóg ESSENS Keto

1,60 €

Skladom
ESSENS KETO
Shaker
Shaker

4,50 €

Skladom
Detail proteínovej diéty
Banánovo-jahodový koktail

40,00 €

Skladom
Čokoládový koktail

40,00 €

Skladom
ESSENS KETO
Orechový koktail
Orechový koktail

40,00 €

Skladom
Čerešňovo-vanilkový koktail

40,00 €

Skladom
ESSENS KETO
Slaninová kaša
Slaninová kaša

53,30 €

Skladom
ESSENS KETO
Vanilková kaša
Vanilková kaša

53,30 €

Skladom
ESSENS KETO
Slaninová omeleta
Slaninová omeleta

46,10 €

Skladom
ESSENS KETO
Hubová omeleta
Hubová omeleta

46,10 €

Skladom

Počas 1. fázy redukcie váhy s ESSENS Keto konzumujeme 5x za deň proteínové jedlá z balíčka ESSENS Keto + povolenú zeleninu v prvej fáze.

V 2. fáze si doprajete 3x za deň proteínové jedlá z balíčka ESSENS Keto + 2x za deň bežné a na proteíny bohaté jedlo. A opäť k tomu zeleninu povolenú v 2. fáze.

V 3. fáze ESSENS Keto budete jesť 2x za deň proteínové jedlá z balíčka ESSENS Keto + 3x za deň bežné a na proteíny bohaté jedlo i naďalej navyše zeleninu povolenú v 3. fáze.

Inšpirácia receptov pre 2. a 3. fázu ESSENS Keto
Neváhajte experimentovať a jednotlivé suroviny vzájomne kombinovať.
Ilustračný obrázok
Grilované morčacie prsia s cuketou a šampiňónmi
Suroviny:
 • bazalka (podľa chuti)
 • cesnak (1 strúčik)
 • morčacie prsia (100 g)
 • šampiňóny (100 g)
 • cuketa (100 g)
 • olivový olej (2 lyžice)
 • citrónová šťava (1 lžíce)
 • soľ a korenie
Postup
Ilustračný obrázok
Hovädzí hamburger s karfiolovým pyré
Suroviny:

 • mleté hovädzie mäso (100 g))

 • karfiol (150 g)

 • cesnak (1 strúčik)

 • vajce (1 ks)

 • olivový olej (1 lyžica)

 • pažítka (1 lyžica)

 • koriander (1 lyžička)

 • jarná cibuľka (2 lyžice)

 • korenie a soľ

Postup
Ilustračný obrázok
Plnené šampiňóny portobello s morčacím (alebo hovädzím) mäsom a balkánskym syrom
Suroviny:

 • šampiňóny portobello (2 ks)

 • morčacie alebo hovädzie mleté mäso (100 g)

 • balkánsky syr (50 g)

 • rajčina (1 ks)

 • cesnak (1 strúčik)

 • ½ červenej cibule

 • olej (1 lyžica)

 • tymián (podľa chuti)

 • soľ a korenie

Postup
Ilustračný obrázok
Zapečená brokolica s vajíčkom a syrom
Suroviny:

 • brokolica (200 g)

 • vajcia (2 ks)

 • balkánsky syr / syr feta (50 g)

 • olivový olej (1 lyžica)

 • soľ a korenie

Postup
Ilustračný obrázok
Pečený losos so špargľou a bazalkou
Suroviny:
 • losos (100 g)
 • zelená špargľa (150 g)
 • olivový olej (2 lyžice)
 • oregáno a bazalka (podľa chuti)
 • soľ a korenie
Postup
Ilustračný obrázok
Karfiolové rizoto
Suroviny:

 • morčacie alebo kuracie prsia (100 g)

 • karfiol (300 g)

 • cibuľa (1 ks)

 • olivový olej (2 lyžice)

 • cherry rajčiny (4 ks)

 • bazalka a tymián podľa chuti

 • soľ a korenie

Postup
Ilustračný obrázok
Restované tofu s baklažánom a cuketou
Suroviny:

 • tofu (150 g)

 • cuketa (100 g)

 • baklažán (100 g)

 • olivový olej (2 lyžice)

 • tymián

 • rozmarín

 • oregano (podľa chuti)

 • soľ a korenie

Postup
Ilustračný obrázok
Zelené fazuľové lusky so šunkou
Suroviny:

 • zelené fazuľové lusky (300 g)

 • chudá šunka (100 g)

 • cesnak (1 - 2 strúčiky)

 • olivový olej (2 lyžice)

 • soľ a korenie podľa chuti

Postup
Ilustračný obrázok
Grilovaný pstruh s karfiolovou ryžou
Suroviny:

 • filet zo pstruha alebo inej ryby (100 g)

 • karfiol (200 g)

 • olivový olej (2 lyžice)

 • jarná cibuľka (50 g)

 • cherry rajčiny (4 ks)

 • čerstvý koriander (1 lyžička)

 • kurkuma (podľa chuti)

 • soľ a korenie

Postup
Ilustračný obrázok
Šalát z avokáda, čerstvej zeleniny a cottage syra
(Jednoduchý a vynikajúci šalát, ktorý si môžete dopriať aj z inej povolenej zeleniny)
Suroviny:
 • cottage syr (200 g)
 • uhorka (100 g)
 • avokádo (½)
 • rajčina (1 ks)
 • červená paprika (1 ks)
 • jarná cibuľka alebo červená cibuľa (1 ks)
 • olivový olej (1 lyžička)
 • soľ a korenie
Postup
Ilustračný obrázok
Cuketové špagety s kuracím mäsom a avokádovým pyré
Suroviny:

 • kuracie mäso (150 g)

 • cuketa (300 g)

 • avokádo (½)

 • jarná cibuľka (1 ks)

 • cesnak (1 strúčik)

 • olivový olej (2 lyžice)

 • bazalka podľa chuti

 • citrónová šťava (1 lyžica)

Postup
Ilustračný obrázok
Tuniakový šalát s cibuľkou a vajcom
Suroviny:
 • tuniak vo vlastnej šťave (100 g)
 • vajcia (2 ks)
 • rapíkatý zeler (50 g)
 • červená cibuľa (1 ks)
 • olivový olej (1 lyžica)
 • soľ a korenie
Postup
Daniele
ID: 920085052
30.05.2023, 19:38\"Da 171kg a 85kg: il mio percorso di trasformazione grazie ad Essens! Finalmente mi sento davvero un\'altra persona

Marco
ID: 920023866
26.05.2023, 08:47

Ho fatto tante diete nella mia vita ma questo programma e una bomba in 3 settimane 10 kg mi sento diverso più energico passati attacchi di fame ,e la notte dormo una meraviglia ,consiglio al 1000x1000

ΜΑΡΙΑ
ID: 880007581
13.03.2023, 13:32

τέλειο

NATALIYA
ID: 10053310
02.11.2022, 20:41

За два тижні -13 кг.Результат просто вражає.Смачні коктейлі та каші.А бонус?-широкий та різний асортимент

Phoebe Janssens
ID: 1010070814
13.08.2022, 13:46

Ik ben nu 9 weken bezig met het keto-dieet en ben er zeer content van.
De eerste week was de moeilijkste maar daarna ging het steeds beter en beter, ik ben ondertussen 13 kilo kwijt en voel mij veel beter , fitter en heb weer energie gekregen. Ik raad het ook aan mensen die nog twijfelen. Mijn huisarts was er op tegen dat ik het keto-dieet ging doen maar mijn cardioloog had geen bezwaar. Ik ben zeer blij dat ik dit dieet begonnen ben en dat mijn gezondheid ook met sprongen weer vooruit gaat.

Ιωάννα
ID: 930007242
02.07.2022, 12:24

Γεια σας αγαπητοι
Ειμαι η Ιωάννα 50 ετων με ρυθμισμένο υποθυροιδισμο χρόνια λαμβάνω Τ4 των 50.
Πρώην αθλήτρια κ ποδηλάτης. Προ 8 ετών έμεινα έγκυος απέκτησα υποθυροιδισμο κ δυσκολευομουν να απαλαγω απο τα κιλα μου με οτι προσπαθειες κ αν έκανα herealife κτλΝα σειμειωθειοτι ως πριν την εγκυμοσυνη ολα ταχρονιαημουν 51 κιλα! Με την essens keto έχω ενθουσιαστεί ,έχω κατέβει 5 κιλά σε 8 μέρες σταμάτησαν τα οιδηματα στους αστραγάλους
μου,περπατάω ποιο ανάλαφρα τα ρούχα άρχισαν να ναι μπόλικα.,σταματησα να ροχαλιζω στον υπνο μο ,σταματησα να λαχανιαζω κ πλέονμπορω να δεσω τα κορδωνια μου αρχισαν να αναδεικνιοονται τα κοψίματα κ οι γωνίες στο σώμα κ το πρόσωπο μου

Lidia
ID: 940013831
23.06.2022, 23:35

TOTALMENTE RECOMENDABLE
No es una dieta como otras, es un estilo de vida. Desde el primer día empecé a perder volumen. Pasado el reto de 12 semanas con ESSENS KETO puedo decir que he bajado 17kg.
Estoy encantada con estos productos, de la facilidad de utilizarlos y están ricos. Me decanto por el batido de chocolate junto con el de avellanas, es espectacular.
Después de toda una vida peleando por bajar de peso, he conseguido por fin bajar tantos kilos.
Gracias por crear esta gama de productos.

Rosanna
ID: 920009637
20.05.2022, 21:28

Una dieta differente che mantiene ciò che promette .Dopo 3 settimane già persi 6 kg senza fatica,senza stress,senza fame.Una sensazione di benessere generale e una ritrovata energia. Grazie Essens ,anche stavolta hai centrato l\'obiettivo.

Romina Amato
ID: 920129066
03.05.2022, 21:37

Buongiorno,

il programma di Essens Keto è stato l\'investimento più intelligente che abbia mai fatto nella vita. Non ho MAI fame e ho perso una taglia in una settimana. Ho perso anche centimetri sulle gambe e polpacci, cosa mai successa con altre diete. Grazie per averla progettata

Ana Maria
ID: 940004365
02.05.2022, 10:31

Hola Soy Ana desde España, en dias pasados os puse una reseña de lo bien que me habia ido realizar la Essens Keto para mi perdida de peso y volumen, hoy no me podia estar de deciros que despues de una semana de haber finalizado las 3 fases de Keto, me he vuelto a pesar y mi peso y mi grasa corporal continuan bajando. Continuo haciendo dieta saludable, Essens Keto tambien me ha servido para reeducarme en mi alimentación. Em mi reseña anterior 28/04/22 mi peso habia bajado en casi 13 kg. A fecha de hoy desde el inicio de Essens Keto he bajado 14 kg. Me siento fántastica y con mucha energia, además mi autoestima ha subido, ahora cuando me miro al espejo me gusta lo que veo. Yo recomiendo este sistema 100x100.

marcela
ID: 920087112
30.04.2022, 23:54

Mi chiamo Marcela Slaba ed ho iniziato il mio percorso Keto il 3 febbraio..mi sono piaciuti subito tutti i prodotti, sia dolci che salati..e poi, tutti trasformabili a piacere nei dolci cotti o non, dei salati in pane, focacce, muffin o creppes ripieni con tante verdure deliziose .. e quando non mi andava cucinare o non avevo il tempo, preparavo semplicemente i shake o porridge o omelette in due minuti.. fantastico per i viaggi o fuori casa.. insomma molto facile, gustoso e veloce e non ho mai sentita la fame
Riguardo ai risultati ad oggi ho perso 10kg e 48 cm

Ana Maria
ID: 940004365
30.04.2022, 17:57

Durante la pandemia engordé mucho y hace unos meses me recomendaron la dieta keto. Fué muy dura para mi y terminé dejandola.

Hace tres meses empecé con Essens Keto y ha sido estupendo A parte de que he perdido 14 kg no me he tenido de pasar tiempo leyendo etiquetas de productos ni tiempo en la cocina. Lo recomiendo a todo el mundo.
Enhorabuena por el producto.

Inmaculada
ID: 940036524
30.04.2022, 12:52

He tomado Essens Keto y me han parecido unos productos maravillosos. He conseguido controlar mi peso cosa que no había podido hacer anteriormente.
El sistema es fácil de seguir y nos dan todas las pautas para poder conseguir nuestros objetivos no solo de control de peso sino para mejorar nuestra salud y estado físico.
Agradezco a Essens por crear este sistema de control de peso y quedo a la espera de próximo productos en esta gama.

Giusi
ID: 940057832
29.04.2022, 18:42

Hola a todos. Empecé Essens KETO hace dos meses y ahora estoy empezando la tercera fase. Resultado después de 56 días, 10 kg perdidos...¡Estoy super contenta! Soy mamá y decidí invertir en mi y en mi salud y estoy entusiasta con los resultado.
Esta dieta me ha ayudado en volver a tener hábitos de alimentación saludable y no picar entre comidas.
Además de la bajada de pesoy de no pasar hambre, lo más sorprendente es que he RESUELTO del todo mi problema de reflujo gastro esofageo y la ulcera estomacal que me habían provocado estos ácidos tan potentes. Ya no tengo acidez ni dolor de estómago. Estoy súper y con energía y vitalidad a tope y ahora a por la tercera fases.

Gisela Carmona Segarra
ID: 940046886
29.04.2022, 18:02

Después de haber completado mis 12 semanas con dieta keto y que haya transcurrido una semana más, puedo confirmar mis excelentes resultados: 11 kg perdidos y muchísimo volumen, además he seguido bajando peso esta semana porque todas las pautas aprendidas han venido para quedarse: sigo bebiendo mucha agua y haciendo comidas saludables con las cantidades propuestas de proteína y de verduras y muy pocos hidratos o azúcares. Me encanta poder adquirir los productos Essens Keto individualmente para poder seguir tomándome un batido para merendar y no caer en tentaciones. Muchas compañeras de trabajo y amigas que no me habían visto desde antes de mi embarazo y mi maternidad me han dicho que no se nota para nada que acabo de tener un bebé y que nunca me habían visto tan delgada y guapa. Y esa sensación es fabulosa. Bien vale la pena cuidarse con Essens Keto, ¿no?

Ana Maria
ID: 940004365
28.04.2022, 12:20

Hola he tomado Essens Keto las tres fases, y solo tengo que decir cosas buenas de este fantastico sistema de alimentación. Con el confinamiento y la menopausia cogi unos cuantos kilos de mas. Con este sistema de nutrición he conseguido bajar casi 13 kg. de grasa y mucho volumen. No he perdido masa muscular (tengo una báscula que me lo mide) y ademas mi nivel de autoestima y energia a subido mucho. No he pasado nada de hambre y eso de no tener que pensar en que comes (y si puedes comerlo) va fantastico. Gracias Essens por cuidar de nosotros.

JOSE MANUEL
ID: 940036881
27.04.2022, 13:41

Antes de los 40 años, prácticamente hacia la vida en la calle por temas de trabajo y mantenía una vida activa, mi metabolismo aguantaba todo lo que le echara, no engordaba, todo lo quemaba rápidamente, pero después de los 40 mi actividad laboral cambió, también me apetecía darme un relax, descansar y disfrutar de ver a mis hijos crecer, pero eso tuvo sus consecuencias, comencé engordar y entre en una rutina de vida sedentaria, vamos que me pasé con lo del relax y me daba cuenta que no llevaba buen camino, mi energía cambió, mi físico cambió, mi imagen cambió y me propuse a cambiar yo a como era antes, intente varias soluciones, pero ninguna me funcionó bien, hasta hasta que conocí #KETO Essens y estoy muy contento porque empiezo a ver resultados en 33 días perdí 7, 200 kg, tengo más energía y motivación, me estoy acercando a lo que era y eso me hace sentir bien, aún me queda la fase 2 y 3 pero estoy súper contento y sé que está conseguido. Seguiré creando sueños….

Maria
ID: 940087238
26.04.2022, 12:34

Yo pensaba que los productos no me iban a gustar, pero he de reconocer que me han encantado. Sabor, textura, fuerza… aún estoy en el proceso pero estoy segura que voy a ser una nueva persona.

Maria
ID: 940087238
25.04.2022, 23:39

Yo pensaba que los productos no me iban a gustar, pero he de reconocer que me han encantado. Sabor, textura, fuerza… aún estoy en el proceso pero estoy segura que voy a ser una nueva persona.

Antonio
ID: 920091833
20.04.2022, 10:33

Buongiorno voglio condividere la mia esperienza con essensketo ......io non ho mai considerato un programma a base di polveri proteiche perché ho sempre preferito masticare ma devo ricredermi con il nostro fantastico programma perché posso sia bere che masticare inventandosi anche delle deliziose ricette dolci e salate e anche gustose. Il peso che mi ero prefissata di perdere era di 4 kg ma il percorso è talmente facile da percorrere e sopratutto pratico che sono arrivata a perdere 6 kg modellando il mio corpo e sono molto contenta di questo ....ora continuo dopo due mesi con 2/3 pasti sostitutivi e gli altri 3 con una corretta alimentazione . Grazie Essens per avermi fatto raggiungere il mio obiettivo

Anouk
ID: 1010075908
11.04.2022, 13:55

I\'ve been on Keto for 7 weeks now and have lost over 12 kilos. If you had told me this in the beginning, I would not have believed it.
All but one of the products are delicious (I just don\'t like the bacon porridge, but I mix it with the Vanilla 50/50 porridge and it\'s OK).
Especially the omelettes are very good.
I hope Essens will sell the products separately for future use and I hope Essens will let customers choose products in the box.
I can certainly recommend to everyone.

Karin
ID: 10042419
09.04.2022, 22:00

Chtěla bych firmě poděkovat, že s tímto produktem přišla. Do Keto diety jsem se pustila, protože jsem chtěla se svým tělem konečně něco udělat. Dlouhodobě se mi nedařilo zhubnout, proto jsem potřebovala pomoci. Proto když jsem viděla výsledky svých kolegů tak jsem se rozhodla do toho jít. Chtělo to velkou změnu. Velmi mě překvapilo, jak je tato dieta úžasná. Vůbec nemám hlad, ani chutě. Nevadí mi být s ostatními u jídla, dokonce jsem byla na několika oslavách narozenin, aniž bych měla chuť si něco vzít. Postupem času se z mé závislosti na jídle stává jen to, že jím abych žila. Nyní mám za sebou 4 týdnů s Keto dietou a začínám druhou fázi. Zhubla jsem 13 kg, přes boky mám -7cm a v pase - 11 cm! Cítím se lépe a jde to vidět. Jsem moc moc s mým rozhodnutím jít do toho. Keto dietu ráda doporučím každému, kdo chce zhubnout! Karin

Vilnis & Aija
ID: 1010040508
14.03.2022, 17:20

Добрый день, это опять я - Айя! :) Я не могу удержатся, чтобы не рассказать продолжение моего первого отзыва, который я написала пару дней назад. Буквально 5 дней назад начала 2.фазу KETO диеты. Взвешиваюсь 2 раза в неделю и довольно напряжённо ждала этот первый день взвешивания 2.фазы, поскольку на второй фазе два приема пищи надо заменить более менее привычными продуктами. Честно? Думала - а вдруг мой вес из-за этого начнет увеличиваться :)).
Но я была так удивлена, что я увидела на весах! За 4 первых дней второй фазы мой вес и объёмы резко уменьшились, и мой вес и объёмы теперь:
-5,8 кг
В талии -6 см
Под грудью -3,5
Объем бедра одной ноги -4,8 см
Объем бёдер -4 см
Объём живота ( ~3 см ниже пуповины) -7 см
Поскольку я перед началом диеты купила умные весы, я очень хорошо вижу, как улучшаются мои показания о состоянии организма.
Что мне нравится - это то, что я никогда не испытываю чувство голода и то, что те продукты, которые мы можем кушать кроме ESSENS KETO, очень сытные и мне даже нисколько не хочется ничего сладкого, хотя дома печенье стоит на столе.

Josef
ID: 10006318
13.03.2022, 19:33

Krásný dobrý den!
Do Essens Keto jsem se pustila, protože jsem se ve svém těle a se svou váhou netícitla dobře a dlouhodobě se mi nedařilo upravit jídelníček tak, abych dosáhla redukce. Prostě a jednoduše se mi v jídle omezovat nechtělo. Kromě toho jsem bývala často unavená a cítila se špatně i zdravotně. Chtělo to změnu. Pořádnou. Velmi mě překvapilo, jak příjemná tato dieta je. Vůbec nemám hlad, ani chutě. Nevadí mi připravovat běžné jídlo pro ostatní a sama ho nejíst, nevadí mi, když ostatní jedí zákusky nebo pijí alkohol a já ne. A to je úžasný pocit. Celkově se mi otevřely obzory. Na jídlo a alkohol se najednou dívám úplně jinak. Před tím jsem měla pocit, že se bez některých pochutin nedokážu obejít, teď vím, že ano. Začala jsem se více zajímat o jídlo celkově a baví mě připravovat jídla z povolených surovin. Postupem času se z \"diety\" stal životní styl. Nyní mám za sebou 5 týdnů s Essens Keto, jsem tedy ve druhé fázi. Zhubla jsem 7 kg (z původných 75 kg mám nyní 68 kg) a v pase jsem užší o 8 cm! Cítím se lehčí, volnější, na vzhledu je to hodně vidět. Konečně se po dlouhé době cítím ve svém těle dobře a to ještě není konec. Jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila a určitě bych Essens Keto doporučila každému, kdo se chce ve svém těle cítit lépe! Děkuji za možnost do toho jít!
Nikol

Vilnis & Aija
ID: 1010040508
11.03.2022, 14:30

Меня зовут Айя, я из Латвии. Мне 58 лет. Раньше я не очень пробовала диеты, поскольку всегда знала, что не смогу долго удержатся. В начале, когда я услышала про Essens KETO, я тоже не хотела обращать на неё внимание, но, через некоторое время моё любопытство победило и я поняла, что эта диета мне интересна.
8 марта я закончила 1.фазу диеты КЕТО. Пока я не прослушала первую часть KICK OFF-2022 , где рассказывали про Essens KETO диету, я немного расстроилась, что на 1 фазе потерянные килограммы не очень то большие: только -4,500 кг....но после просмотра KICK OFF я поняла, что с моим весом по другому и быть не могло :). Но больше всего я рада за потерянные сантиметры (объемы)...ведь мы хотим потерять то, что видим в зеркале, не так ли? А это ведь сантиметры.
И так, мой результат за 1.фазу:
-4,5 кг
В талии -5 см
Под грудью -3,5
Объем бёдра одной ноги -4 см
Объем бёдер -4 см
Объём живота ( ~3 см ниже пуповины) -4 см
Я очень рада за результат и я этот результат хорошо чувствую, когда одеваю джинсы :).

MARIE FRANCE
ID: 660003330
09.03.2022, 17:31

je recommande Keto .bon régime sans privation

Gisela Carmona Segarra
ID: 940046886
03.03.2022, 11:47

Estoy en mi primera semana de la fase 2 de Essens Keto. En la primera fase he perdido 5 kg y más de 30 cm de volumen en barriga, caderas, cintura y pecho. Tenía una barriga gordísima de mi post-embarazo y ahora tengo un vientre prácticamente plano. Los sabores me encantan todos. Mi favorito es el batido de vainilla y cereza. Yo no he notado los efectos secundarios. Solo un poco de dolor de cabeza el primer día. Y cada día que pasa me siento con mucha más energía y vitalidad. Puedo caminar mucho más rato que antes y también más deprisa. Además toda la gente nota el cambio. No estoy pasando hambre y encuentro muy interesante complementar las comidas keto con verduras porque así te acostumbras a comer sano y son hábitos que conservaré después de las 12 semanas. Ayer probé la receta de broccoli con queso y huevo que hay en la web. Sencillamente delicioso!!
Gisela

Santa
ID: 680006622
02.03.2022, 19:13

I had pass at the minit the third week and lost -7kg! What amazing start!
Just wondering if we can better keep in next the omelette as Im not fancy of porridge !

karine
ID: 660004341
02.03.2022, 16:07

Ayant déjà essayé plein de régime, celui-ci rempli le contrat, je le recommande sans hésiter.

Javier
ID: 920015280
17.02.2022, 14:19

Hola! He querido esperar 3 semanas para contaros mi experiencia.
Al principio lo pasé realmente mal, era adicto al azúcar de bebidas energéticas y a refrescos de cola. Tuve fuertes dolores de cabeza durante los primeros días y más cansancio de lo normal.
Pero a partir del 4º día todo cambio!!! Me despierto cada mañana con una energía increíble!

Viktoriya
ID: 940026710
16.02.2022, 11:25

Добрый день. Меня зовут Виктория Сидорук Сачек мне 51 год . Я начала Кето диету Essens 31 января 2022 года с весом 95 кг ... Через 15 дней мой вес стал 84, 700 кг. Минус 10,300 кг . Чуствую себя прекрасно, много энергии, перестали болеть ноги, кожа на теле и лице в отличном состоянии. Делала всё по инструкции. Только три раза съела пятую еду поздно, и тогда вес снизился только на 100 гр.
7500 кг у меня ушло за первую неделю. Спасибо, очень довольна продуктом. Хотела бы в дальнейшем приобретать по отдельности для ежедневного использования. Очень удобно в приготовление, полезно и сытно . Можно брать с собой в путешествие...

Grousson
ID: 1010024618
14.02.2022, 14:33

Bonjour, je suis Kathy je prends Keto depuis 15 jours j ai eu 47 ans hier et j ai perdu 4 kgs en 2 semaines en sachant que j ai fêté mon anniversaire sur 2 jours dont 2 repas festifs et un la 1ere semaine. J ai beaucoup de chance d avoir perdu quand meme.
Je continue de courir tous les jours 30 mns sans être fatiguée.la 1ere semaine je me suis sentie sur 2 jours un peu fatiguée et étourdie.
Mais je sais que c est normal comme le dit le professeur.
J ai 3 membres qui les font avec moi , c est top !

Ivanna & Oleh
ID: 940022136
11.02.2022, 10:43

Меня зовут Иванна, мой индекс массы тела 31, проблема с щитовидной железной,уже много лет на гормонах, вес всегда уходил очень медленно, но с KETO питанием за 10 дней ушло 5 кг

Vanesa
ID: 940084175
09.02.2022, 15:34

Estoy encantada con essens keto empecé hace 8 días y ya perdí 6 kilos sin ansiedad por la comida y con energía a pesar de que he intentado anteriormente sin éxito perder los 30 kilos que me sobran consegui con otras dietas no ganar más peso pero no conseguía perder lo ya ganado estoy que no me lo creo! estoy muy animada con otras dietas he tenido muy mal humor debido a que no podía comer sobre todo el chocolate pero con essens keto cada día me levanto entusiasmada porque se que he perdido más peso parece que lo pierdo respirando sin esfuerzo . Tienen que probarlo !!!!

Wojciech
ID: 1570000128
02.02.2022, 15:32

Świetny pomysł . Keto omlety przepyszne z dodatkiem warzyw. Shake orzechowy i wiśniowy mistrzostwo świata ,idealny smak . Można na ciepło i zimno . Nie trzeba się martwic co zjeść ,wystarczy otworzyć - woda i szejk,szejk i mamy świetny posiłek . Testuje dalej zobaczymy juz niedługo efekty .

Amparo
ID: 940040022
31.01.2022, 17:28

He empezado hoy con el plan Essens Keto y he probado las gachas de vainilla y el batido de cereza y vainilla, están buenísimos y no se pasa nada de hambre, tambien bebo té negro, para suplementar la ingesta de líquidos, esta noche voy a cenar la tortilla con sabor a bacon que ya la he olido y Ñam Ñam!!! 100% recomendable todos los suplementos alimenticios del pack keto! Gracias por este producto!

Clare
ID: 1010030011
31.01.2022, 08:13

Day 5 and now 5Lb down. Enjoying the programme. Best results are if all powders are mixed in a liquidiser to ensure no lumps. An extra measuring scoop would be useful for savoury and sweet. Nut shake is lovely and the chocolate shake is great for a hot chocolate at night.

Viktoriya
ID: 940026710
31.01.2022, 07:24

Сегодня 30 января и я начинаю курс с Keto dietas! Меня зовут Виктория мне 51 год ,у меня менопауза очень сложно убрать вес. Я знакома с протеиновой диетой. До Essens я использовала протеиновый коктейль в течение 12 лет. Но Essens сделал супер программу, я верю в неё. Мне очень нравится состав всех продуктов. Большое количество протеина, мне это очень нравиться. Я не буду испытывать чувства голода, и моя кожа не обвиснет. А ещё мне нравится, что есть еда на целый день ,и очень удобно и быстро говится. У меня в связи с эти есть вопрос, могули я после трех месячного курса, использовать 2-3 продукта в повседневной жизни? Мой вес 95,400 кг при росте 1м61 см. Благодарю за супер программу!

Ketodiéta funguje tak, že uvádza telo do stavu, kedy na tvorbu energie používa uložené tukové látky. Je to prirodzený proces, do ktorého sa telo dostane zvýšeným príjmom bielkovín, veľmi obmedzeným príjmom sacharidov a optimálnym príjmom tukov. Nazýva sa ketóza a v organizme nastane po 2 - 3 dňoch od nasadenia diéty.
ESSENS Keto sa drží v troch rovnako dlhých fázach a každá z nich trvá 4 týždne. Celkovo teda držíte diétu zhruba 3 mesiace. Pre správny úspech je nevyhnutné dodržať všetky 3 fázy.
Áno. Pre správnu funkciu ESSENS Keto je nevyhnutné dokončiť všetky 3 fázy. Dokončenie fáz má vplyv hlavne na zabránenie jo-jo efektu. V prvej fáze chudnete najrýchlejšie, ale ďalšie dve fázy sú nevyhnutné pre stabilizáciu a prechod k bežnej strave.
Nie, v rámci všetkých fáz je alkohol z hľadiska obsahu cukrov a kalórií zakázaný. K striedmej spotrebe alkoholu sa môžete vrátiť po ukončení ESSENS Keto.
Áno, v rámci všetkých fáz sú káva či čierny čaj povolené, ale bez cukru. Na sladenie môžete použiť stéviu alebo náhradné sladidlo. Snažte sa obmedziť konzumáciu kávy či čierneho čaju na cca 4 šálky za deň (do 800 ml). Mlieko do kávy či čaju si môžete pridať, ale maximálne množstvo do jednej šálky je cca 1 polievková lyžica.
Áno, môže sa to stať. Telo chudne “vo vlnách” i niekoľkodňových, ak dodržujete režim a máte nadváhu, chudnutie bude pokračovať.
Pre správnu funkciu diéty (telo sa živí uloženým tukovým tkanivom) je nevyhnutné mať nejaké tukové zásoby v tele uložené. Orientačnou hodnotou je tzv. BMI Body Mass Index. Vypočíta sa tak, že delíme hmotnosť v kilogramoch výškou v metroch na druhú. Napríklad pri výške 172 cm a hmotnosti 82 kg je výpočet nasledujúci: 82 / (1,72 x 1,72) = 27,72. BMI je približne 27,72. Pre správnu funkciu ESSENS Keto je potrebné, aby BMI dosahovalo hodnotu 26 a viac.
Áno, jedlá a nápoje v ESSENS Keto sú všetky postavené tak, aby ich bolo možné medzi sebou kombinovať podľa vašej chuti. Nezabudnite k nim konzumovať dostatočné množstvo povolenej zeleniny a dodržujte prísun nesladených tekutín (2,5 - 3 litre za deň).
Chyby robíme všetci. Nezúfajte, jednorazové porušenie nepokazí celú diétu ako takú. Ale v zásade sa stane to, že sa ketóza pribrzdí a musí sa opäť 2 - 3 dni obnovovať. O schudnuté kilá neprídete, ale 2 - 3 dni neschudnete toľko. Ak výnimočne neodoláte pokušeniu, neprepadajte panike. Skrátka pokračujte ďalej podľa plánu. Majte na pamäti, že častejšie porušovanie vedie k spomaleniu redukcie.
Tzv. jo-jo efekt, teda rýchle pribratie tukovej hmoty je u ESSENS Keto, ak bola zrealizovaná správne, teda celá vo všetkých fázach, minimálne.
Pre zdravý organizmus je ketóza bezpečná. Ketóza je pre organizmus prirodzený stav, naopak nadváha organizmus dlhodobo zaťažuje a nie je prirodzená. ESSENS Keto nasadzujeme na obmedzenú dobu, ktorá je pre zdravý organizmus úplne bezpečná. Dlhodobá nadváha je pre organizmus oveľa väčšia záťaž, ako krátkodobá diéta.
Nepleťte si ketózu s ketoacidózou. Ketoacidóza sa vyskytuje u jedincov trpiacich zlou funkciou inzulínu v tele (hlavne diabetikov) a predstavuje pre telo nebezpečný stav.
Áno, počas ketodiéty soľte tak, ako ste zvyknutí, ak nesolíte vôbec, posoľte si štipkou soli každú povolenú zeleninu. Rovnaké pravidlo platí i pre korenie a čierne korenie.
Áno, samozrejme môžete pri príprave zeleniny použiť lyžicu teplého alebo studeného olivového či iného oleja. Rovnako tak napríklad pri príprave palacinky môžete použiť olej na panvicu. Maximálna denná dávka oleja je cca 2 - 3 polievkové lyžice.
Rovnaké pravidlo platí i pre orechy a ľanové semienka, aj tie môžete konzumovať do objemu 2 lyžice za deň.
Snažte sa dodržiavať pitný režim, vďaka ktorému bude vaše telo vyplavovať látky, ktoré nepotrebuje. Ak nebudete dostatočne piť, môžete mať problémy s bolesťou hlavy, zápchou, vznikom ľadvinových a močových kameňov, atď. Odporúčame denne vypiť 2,5 - 3 l tekutín. Ideálna je čistá voda, neochutené minerálky, zelený a bylinkový čaj.
Ketodiéta je vhodná i pre osoby, ktoré majú obmedzenú pohybovú aktivitu. Žiadnu novú športovú aktivitu pri nasadení diéty nezaraďujte. Bude pravidelnou súčasťou vášho života po diéte.
Ak ste na nejakú športovú aktivitu zvyknutí, môžete ju ponechať, ale počítajte s tým, že po dobu diéty bude váš výkon cca o 40 - 50 % nižší. Svoje športové výkony obmedzte tak, aby vám to bolo príjemné.
Nadúvanie býva u citlivých jedincov prejavom zvýšeného trávenia bielkovín spolu s vyšším príjmom zeleniny. U niekoho sa prejaví na začiatku diéty, u niekoho pretrváva po celú dobu diéty. Väčšinou funguje feniklový čaj príp. bežný prostriedok proti nadúvaniu z lekárne.
Mierna bolesť hlavy sa prejaví v prvých dňoch nasadenia diéty asi u ⅓ klientov. Je spôsobená detoxikáciou organizmu, odvodnením a často nedostatočným príjmom tekutín a soli. Spravidla odznie po 2 dňoch. Je nevyhnutne nutné udržiavať spotrebu tekutín na min. 2,5 litrov za deň, posoliť si zeleninu. Počas bolesti je možné použiť analgetikum, na ktoré ste zvyknutí.
U každej diéty existuje riziko straty svalovej hmoty, tuky sa fyziologicky bez proteínov nepália. Pri proteínovej diéte ich dodávame externe, teda riziko je minimálne. Strata svalovej hmoty je v porovnaní s tukmi mizivá 8/2.
KetoFerm a Omega 3-6 podporujú a zlepšujú fungovanie ESSENS Keto.
KetoFerm je unikátny produkt dostupný len v ESSENS! Obsahuje zmes aktivovanej rozpustnej vlákniny a vysoko kvalitných polyfenolov. Prebiotiká podporujú rast laktobacilov a dlhodobo udržujú črevá v tej najlepšej kondícii.
Omega 3-6 obsahuje AHIFLOWER® OIL, rafinovaný olej zo semien kamienky roľnej, teda rastlinné omega kyseliny, ktoré sú nevyhnutným výživovým doplnkom a ich príjem pomáha správnemu fungovaniu organizmu.
Nie, nie je. Tehotenstvo i dojčenie sú dôvody s diétou ihneď prestať alebo s ňou nezačínať.
Platí zásada pravidelnosti. Je potrebné konzumovať jedlá ESSENS Keto v intervale 3 hodín v bdelom režime. Ak pracujete napr. cez noc a cez deň spíte, dajte si prvé jedlo ½ hodiny po prebudení (aj v noci) a následne po 3 hodinách. V čase spánku (aj cez deň) jedlo nezaraďujte.
Áno, môžete. ESSENS Syrup má na detoxikáciu organizmu úžasný vplyv a funkciu ESSENS Keto podporuje. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
ESSENS Keto môžete kombinovať s týmito výživovými doplnkami ESSENS: KetoFerm, Omega 3-6, Monolaurin, Lactoferrin, ESSYNBIO, Colostrum a so všetkými produktmi Home Pharmacy a ESSENS Colagen.
Pre vyšší príjem cukrov nie je vhodné kombinovať ESSENS Keto s výrobkami Chill Out, Lift Up a Aloe Vera.
Diabetes akéhokoľvek stupňa je kontraindikáciou ESSENS Keto. Výnimku by mohol stanoviť len ošetrujúci lekár.
Áno, môžete pokračovať v ESSENS Detox na začiatku ESSENS Keto. Ničmenej ESSENS Keto má samo o sebe detoxikačný vplyv na organizmus. Ak ste s ESSENS Detox ešte nezačali, najlepšia doba začať je hneď po ukončení ESSENS Keto.
Bohužiaľ nie je. Súčasťou proteínovej stravy je sušené plnotučné mlieko a srvátkový proteínový koncentrát, príp. mliečny proteínový izolát a mliečny proteín. Tieto i ďalšie prípadné alergén nájdete na webových stránkach v zložení jednotlivých produktov.
Bohužiaľ nie je, ESSENS Keto obsahuje sušené plnotučné mlieko a srvátkový proteínový koncentrát, príp. mliečny proteínový izolát a mliečny proteín. Slaninová kaša navyše obsahuje dehydratované sušené mäso.
Existuje mnoho dôkazov o tom, že omega kyseliny majú blahodarný vplyv na fungovanie nášho tela. Nejasné je však to, či užívanie vysokých dávok špecifických mastných kyselín ako napríklad EPA a DHA je lepšie ako užívanie kompletného a vyváženého doplnku Omega.

Pre ľudský organizmus je vhodné prijímať kompletný a vyvážený pomer esenciálnych omega 3,6, ktoré si organizmus adaptívne premenuje na pre telo veľmi zdravú zásobu pokročilých, funkčných omega kyselín ETA, EPA, DPA, DHA. K takej premene je nutný príjem komplexných ALA, SDA a GLA, teda stavebných kameňov pre všetky prospešné funkčné omega 3 a 6 kyseliny. Práve tie zabezpečia správnu tvrbu všetkých funkčných omega kyselín, narozdiel od selektívneho príjmu dvoch špecifických omega kyselín EPA a DHA.

Preto Essens omega obsahuje najvyššiu možnú kombináciu ALA, SDA A GLA, čo zabezpečí komplexný a vyvážený omega doplnok pre správnu funkciu všetkých prospešných omega kyselín ako celku.
Áno, Aloe Vera + Boswellia môžete užívať i počas Essens Keto.
Jedlá by mali byť skutočne rozložené po 3 hodinách. Ak teda obedujete o 16:00, večera by mala pripadnúť na cca 19:00 hod. Zvážte, či by nebolo možné si napríklad náš ESSENS Shake pripraviť vopred. Našim klientom v nepravidelnom pracovnom režime (vodiči diaľkovej dopravy, lekári atď.) sa osvedčilo si vopred pripraviť nápoj ESSENS Keto do shakera či PET fľaše a v daný čas ho len vypiť, čo na výkon práce nemalo negatívny vplyv. Ak si nemôžete nápoj pripraviť vopred ani inak zabezpečiť jeho konzumáciu, nezostáva nič iné, ako si predĺžiť interval na dlhšie ako 3 hodiny. Funkciu diéty to neovplyvní, ale mohol by sa v pridanom čase nad 3 hodiny objaviť zvýšený pocit hladu.
Ochorenie štítnej žľazy je kontraindikáciou ESSENS KETO. Výnimku by mohol stanoviť len ošetrujúci lekár.
Áno, čaj bez cukru môžete do ESSENS Keto zaradiť.
Jednorázové porušenie režimu nepokazí celú diétu ako takú. Ale v zásade sa stane to, že sa ketóza pribrzdí a musí sa opäť 2 - 3 dni obnovovať. O schudnuté kilá neprídete, ale 2 - 3 dni neschudnete toľko. Ak výnimočne neodoláte pokušeniu, neprepadajte panike. Skrátka pokračujte ďalej podľa plánu. Majte na pamäti, že častejšie porušovanie vedie k spomaleniu redukcie.
Nie je nutné chodiť do posilňovne, ale v rámci zdravého životného štýlu je športová aktivita vítaná, hlavne od 3. fázy ESSENS Keto i po jej ukončení. Vhodná je napríklad pravidelná chôdza.
Tento stav môžete konzultovať s naším garantom ESSENS Keto, Jiřím Šustom, a to prostredníctvom manažéra pobočky. Prípadne sa môžete obrátiť na svojho praktického lekára.
V ESSENS Keto je povolený akýkoľvek druh špargle.
Štandardná doba trvania prvej fázy je 1 mesiac (rovnako, ako doba trvania druhej a tretej fázy). Celková doba trvania celej diéty sú teda 3 mesiace. V odôvodnených individuálnych prípadoch (napr. extrémne vysoká nadváha) a po konzultácii s lekárom je možné prvú fázu predĺžiť na 1,5 - 2 mesiace.

Je však potrebné si uvedomiť, že sa následne musí adekvátne predĺžiť aj 2. a 3. fáza. Teda pri dĺžke trvania prvej fázy 2 mesiace trvajú 2. i 3. fáza tiež každá 2 mesiace a celková doba diéty je 6 mesiacov, čo je dosť veľký priestor pre nedokončenie všetkých fáz. Nie je možné držať 1. fázu 2 mesiace a ďalšiu fázu len 1 mesiac, pretože následne hrozí riziko jo-jo efektu. Držať 1. fázu 2 mesiace a ďalšie fázy tiež po 2 mesiace možno po konzultácii s lekárom, ale neodporúčame to. Klienti majú výborné skúsenosti s predĺžením každej fázy o 1 týždeň. Týmto získate 3 týždne diéty navyše, a to bez konzultácií a rizika, že diétu nedokončíte.
Áno, tieto kapsuly môžete užívať aj počas ESSENS Keto.
Jedlá v množstve a zložení tak, ako sú zostavené, nemajú len zasýtiť, ale dodať telu potrebné minerály, vitamíny a stopové prvky, udržať ketózu a ochrániť svalovú hmotu. To nie je možné dosiahnuť len polovičnými dávkami. Pocit “sýtosti” (ale i pocit “hladu”) je u tela s nadváhou mnohokrát posunutý a neodráža skutočnú potrebu organizmu jesť alebo nejesť. Preto vždy dodržujte predpísané dávkovanie, znižovať ho nemožno - diéta by správne nefungovala.
Áno, zubnú pastu môžete používať. Vhodné sú napríklad aj Dentálne pastilky ESSENS Aloe Vera.
ESSENS Keto je koncipované pre dospelé osoby. Užívanie osobami mladšími 18 rokov je možné len po konzultácii s ošetrujúcim lekárom.
Zásobníky, ktoré sú súčasťou shakera, sú vhodné napr. na cestovanie. Môžete si do nich odmerať vhodné množstvo shaku. Môžete si potom nápoj pripraviť kedykoľvek počas dňa čerstvý.
Odporúčame si najskôr odmerať presné množstvo na kuchynskej váhe. Časom už však presné množstvo dokážete odhadnúť.
Áno, počas Essens Keto môžete piť nesladené nápoje typu Coca Zero. Dajte však pozor, aby boli úplne bez sacharidov (zloženie 0 % sacharidov je ideálne vodítko). Počas diétneho režimu sa telu v princípe nedostáva také spektrum chutí, na aké bolo zvyknuté, preto občasnou konzumáciou Cola Zero alebo podobného bezsacharidového nápoja podľa chuti, môžeme ich odporúčať. Ak vám chutí, občas sa ním odmeňte.
na odpoveď čakám - zaslané J. Šustovi
Produkty sú pripravené tak, aby jedna dávka zodpovedala jednu plnú odmerku. Pretože má každá zmes rozdielnu konzistenciu, raz to zodpovedá hodnote 27 g, druhýkrát zas 38 g.
Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania je garantované dostatočné množstvo porcií v balení.
Z dostupných informácií od členov Klubu ESSENS boli tieto pokusy učinené a boli úspešné. Odporúčame vyskúšať.
Nezabudnite, že ak chudnete malé množstvo kilogramov, musí byť diéta prísnejšia, začať 2. fázou nie je optimálne. Vo vašom prípade (5 kg) odporúčame začať od prvej fázy a držať ju len 2 týždne a potom prejsť do 2. fázy na 2 týždne a tiež 3. fázu držať 2 týždne.
Orientačná hodnota je maximálne 25 gramov sacharidov celkom. Sacharidy sú obsiahnuté v zelenine, ktorú konzumujete spolu s jedlami ESSENS. Teda v prvej fáze žiadne ďalšie sacharidy navyše nekonzumujete.
V prvej fáze sa držte len jedál ESSENS Keto a zeleniny, akékoľvek bežné jedlo poruší alebo zbrzdí ketózu.
Jogurt má cca 2x viac sacharidov ako tučný tvaroh. Ale vo výnimočných prípadoch (max. 1x za týždeň), ak ste napr. nestihli kúpiť 150 g tvarohu, môžeme použiť i 150 g jogurtu, to diéte neublíži. Je to lepší variant, ako vynechať jedlo.
Jednou z hlavných úloh ESSENS Keto je zabezpečiť, aby boli proteíny v tele dostupné priebežne a ochraňovali svalovú hmotu po celý denný cyklus. Rovnomerné trávenie proteínov zabezpečuje ich vyvážený mix tak, aby boli dostupné počas celej ketózy. Pre perfektné fungovanie celého mixu využíva ESSENS Keto výhody oboch typov proteínov, ako rastlinného, tak živočíšneho pôvodu.
Test berte ako orientačný. Slúži na stanovenie samotných ketolátok, nie celého komplexného procesu spaľovania tukového tkaniva ako takého (aj keď spolu súvisia). Skôr ho používame ako pomocný indikátor, ak diéta nejakým spôsobom prebieha inak, ako by mala. Úbytok 8 kg je sám o sebe dôkazom, že všetko funguje tak, ako má, a len sa ketolátky toľko neprejavujú v moči.
Pre vyvarovanie sa nabrania stratenej váhy, je najdôležitejšie dokončiť všetky 3 fázy, toto je skutočne zásadná vec. A ďalej sa vyvarovať spôsobu života a stravy, ktoré viedli k naberaniu kilogramov.
PODMIENKY A POUČENIE O PRÁCI S COOKIES

Na týchto webových stránkach sú používané cookies, ktoré zabezpečujú efektívny užívateľský zážitok a uľahčujú prehliadanie týchto stránok.

Viac o cookies
Prijať všetko

Nevyhnutné cookies

Nevyhnutné cookies zabezpečujú základné funkcie webovej stránky ako navigáciu stránky a prístup k zabezpečeným sekciám webovej stránky. Webová stránka nemôže správne fungovať bez týchto cookies.


Analytické cookies

Analytické cookies sú využívané na zaznamenanie návštevnosti webových stránok, aby prevádzkovateľ mohol lepšie porozumieť správaniu návštevníkov.


Marketingové cookies

Marketingové cookies sledujú aktivitu užívateľov na webových stránkach. Účelom je zobraziť relevantnú a zaujímavú reklamu personalizovanú návštevníkmi, a tým pádom efektívnejšiu inzerciu pre prevádzkovateľa a inzerentov tretích strán.


Potvrdiť moje voľby