ESSENS Sampaguita

21,20 €

Obsah 50 ml


Dostupnosť: Skladom

Kategórie: Pre ženy / LIMITED EDITION


Flower
WoodyESSENS Sampaguita

Toto leto bude jedinečné, a preto je tu jedinečná letná vôňa. Parfum "Sampaguita" vás prenesie na filipínske ostrovy, zahrnie vás romantikou piesočnatých pláží a dych berúcej prírody.

Názov Sampaguita, označenie pre filipínsky jazmín, ktorý je najvýraznejšou vôňou nášho unikátneho parfumu, je teda odvodený zo slov "Sumpa kita", čo znamená "Sľubujem ti". Filipínska legenda hovorí, že jazmínový ker vyrástol po prvýkrát na hrobe filipínskej krásky Rosity, ktorá zomrela od bolesti nad stratou svojho milovaného, ktorý padol v boji a nebol tak schopný naplniť sľub, že ich tajná láska vydrží navzdory vojne medzi ich rodnými dedinami.

Podľa botanikov je Sampaguita (Jasminum sambac) tropický ker, ktorý v prirodzenom podnebí kvitne po celý rok. Jeho kvety sú na rozdiel od iných druhov jazmínu menšie, avšak s oveľa intenzívnejšou vôňou. Rozvíjajú sa počas večera a vo svojej kráse vydržia len jeden deň.

Táto nádherná biela kvetina má v juhovýchodnej Ázii obrovský význam. Od roku 1934 je na Filipínach národnou kvetinou a symbolizuje nádej, čistotu, oddanosť, vernosť a silu. Jej nebeská vôňa tvorila dôležitú atmosféru v záhradách panovníkov. Je používaná ako darček pre zamilované páry, aby upevňovala dôveru v ich vzťahu. Jej kvety sa viažu do vencov, ktoré sa používajú na svadbách alebo sa nimi vítajú návštevy. Sampaguita je tiež dôležitou súčasťou náboženských obradov prejavujúcich oddanosť viere. Sviečky, ktoré obsahujú jej extrakty, sa používajú na očistu domova, aby zažehnali temné sily. Je tiež príkladom toho, že i za tak krátky čas, ktorý kvet Sampaguity má, je možné priniesť svojmu okoliu pozitívne zmeny.

Hlava: mandarínka, ružové korenie

Srdce: jazmín, fialka, cashmeran

Základ: drevo, jantár, pižmo

Typ vône: Kvetinová, Drevitá

PARFUM „SAMPAGUITA“ Z LIMITOVANEJ EDÍCIE JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ DO VYČERPANIA ZÁSOB.