Analýza Kožného Mikrobiómu - ESSENS Le Caractère

Individualizovaná mikrobiómová kozmetika sa pripravuje úplne na mieru pre každého človeka. Obsahuje „kokteil“ probiotických baktérií, ktorý je navrhnutý s ohľadom na stav a kondíciu kožného mikrobiómu pre každého klienta, a to úplne individuálne. Personalizovaná (= individualizovaná) mikrobiómová kozmetika teda dopĺňa chýbajúce probiotické mikroorganizmy a prispieva tak k udržaniu mladistvého a zdravého vzhľadu pokožky. Priaznivý efekt vybraných probiotík je podporený ďalšími kvalitnými zložkami (za studena lisované oleje, prírodné extrakty), ktoré tvoria základ krému.
 
Na základe zakúpenej odberovej zostavy vám zrealizujeme úplne unikátnu analýzu kožného mikrobiómu. A podľa laboratórnych výsledkov vám vytvoríme 3mesačnú kúru individualizovanej pleťovej kozmetiky, ktorá vám pomôže spomaliť proces starnutia, zaistiť jej regeneráciu a pomôže s kožnými problémami.

Ako to funguje?

 
 

 
 
 

Kožný mikrobióm


 

Hoci sa to zdá neuveriteľné, koža predstavuje najväčší orgán ľudského tela a skladá sa z troch vrstiev: pokožka, zamša a podkožné väzivo. Povrch pokožky je približne 2 m2 a jej hlavnou funkciou je spoločne s mikroorganizmami, ktoré sa tu nachádzajú, ochrana nášho tela pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia. Jedná sa hlavne o klimatické zmeny, pôsobenie chemikálií, baktérií, vírusov, plesní alebo slnečného UV žiarenia. Okrem ochrannej funkcie zastáva kožný mikrobióm aj funkciu termoregulačnú, imunologickú, metabolickú a sekrečnú.
Pre zdravie pokožky, jej pružnosť, pevnosť a mladistvý vzhľad je celkom zásadné mikrobiálne osídlenie pokožky, tzv. kožný mikrobióm.
Kožný mikrobióm je súhrnné označenie pre všetky mikroorganizmy (respektíve ich gény), ktoré sa nachádzajú na pokožke. Pre každého človeka je úplne unikátny. Vďaka tomu má každý z nás jedinečný mikrobiálny „make-up“. Kožný mikrobióm predstavuje druhú najväčšiu populáciu baktérií a iných mikroorganizmov hneď po črevnom mikrobióme. Hustota bakteriálneho osídlenia kože je viac ako jeden milión baktérií na 1 cm2. Medzi kľúčové a dominantné bakteriálne rody patrí Cutibacterium (skôr Propionibacterium), Staphylococcus a Streptococcus, ktoré zároveň určujú zdravie a stav pokožky.

Analýza Kožného Mikrobiómu

Členská cena 73,30 EUR
Odporúčaná Katalógová cena 87,30 EUR
Body 0
CashBack 0,00 EUR
Správne mikrobiálne zloženie kože spoločne s dostatkom živín a optimálnou hydratáciou vytvára primárnu ochrannú bariéru, ktorá chráni pokožku pred pôsobením nebezpečných patogénov. Útok patogénov, hlavne nepriateľských baktérií, následne spôsobuje dermálne problémy, akými sú akné, ekzémy a dermatitídy. Ďalej dochádza k vysušovaniu alebo predčasnému starnutiu kože.
Zanedbaný kožný mikrobióm má však presah aj do ďalších oblastí ľudského zdravia. Nejedná sa len o ochorenia pokožky typu akné, atopická dermatitída, ekzémy, psoriáza, ale tiež napríklad o zápaly medzistavcových platničiek alebo fibrózu pŕs u žien s prsnými implantátmi. Najnovšie vedecké štúdie poukazujú tiež na možnosť spojenia kožného mikrobiómu so stratou vlasov (alopécia).

 

Zdravý kožný mikrobióm udržuje prirodzenú pružnosť a hydratáciu pokožky. Zásadne prispieva k udržaniu optimálneho pH kože a jej mladistvého vzhľadu. Priateľské kožné baktérie obnovujú kožnú bariéru, udržujú správnu kožnú imunitu a zabraňujú množeniu patogénnych baktérií, ktoré môžu spôsobiť zápal, poškodenie a zrýchlené starnutie kože vrátane straty jej pružnosti. Vyvážený kožný mikrobióm pôsobí proti starnutiu pokožky.

 

Kožný imunitný systém


 

Kožný imunitný systém je svojou organizáciou a dôležitosťou podobný imunitnému systému čreva. Správne fungovanie kožnej imunity je zásadným spôsobom závislé na kožnom mikrobióme, ktorý umožňuje rovnováhu medzi protizápalovým a prozápalovým systémom. Zvýšená aktivita prozápalových látok spôsobuje kožné ochorenia typu psoriáza, atopický ekzém alebo kontaktná dermatitída.
Analýza kožného mikrobiómu a jeho cielené ovplyvňovanie predstavuje najmodernejší a úplne unikátny prístup v starostlivosti o pokožku na najvyššej úrovni.

 

Aké baktérie z kožného mikrobiómu sledujeme


 

Zameriavame sa na baktérie, ktoré sú preukázateľne spojené s kondíciou pokožky. Pri ich analýze môžeme zabezpečiť náchylnosť k niektorým dermálnym problémom, popr. Súvislosť s aktuálnymi problémami na pokožke.

 

Staphylococcus epidermidis – táto priateľská kožná baktéria má schopnosť stimulovať bunky k tvorbe antimikrobiálnych peptidov (napríklad β-defenzínov proti S. aureus). Vďaka tomu udržuje rovnováhu kožného mikrobiómu. Niektoré metabolity tejto baktérie potláčajú nekontrolované zápalové reakcie a pozitívne sa uplatňujú pri hojení rán.
Cutibacterium acnes (skôr označovaná Propionibacterium acnes) – jedná sa o baktériu, ktorá tvorí prirodzenú súčasť kožného mikrobiómu. Ak sa však jej populácia zvýši, stúpa aj riziko vzniku akné a lézií na pokožke. Táto baktéria produkuje proteázy (uvoľňujú aminokyseliny z kožných proteínov) a lipázy (degradujú lipidy kožného mazu). Cutibacterium acnes sa vyskytuje v oblastiach bohatých na kožný maz, ako je pokožka hlavy, tváre, hrudníka a chrbta. Množstvo C. acnes sa mení vekom. Len zriedka sa vyskytuje na koži detí, ale v období dospievania a dospelosti sa jej zastúpenie zvyšuje a po 50. roku života opäť klesá
Staphylococcus aureus – táto baktéria predstavuje pre našu pokožku rizikový faktor. Využíva prípadné oslabenie kože vo svoj prospech a môže vyvolávať zápalové procesy. Zvýšený počet S. aureus je spojený s vyšším rizikom výskytu nielen akné, ale hlavne atopickej dermatitídy a ekzematóznych stavov. Niektoré typy S. aureus môžu pokožku výrazne narušiť, unaviť a zrýchliť jej starnutie.

 

Analýza kožného mikrobiómu


 
Analýza kožného mikrobiómu je úplne nový unikátny prístup, ako zabezpečiť stav pokožky a cielene ho ovplyvňovať prostredníctvom starostlivo vybraných probiotík aplikovaných do kozmetických produktov. Jedná sa o jedinečný prístup, ktorý prináša totálnu revolúciu v starostlivosti o pokožku. Analýza je založená na použití najmodernejších molekulárno-biologických metódach. Vďaka tomu možno veľmi presne stanoviť zastúpenie kľúčových kožných mikroorganizmov, ktoré sa zásadným spôsobom podieľajú na udržaní zdravej, hydratovanej a pružnej pokožky.
Úplne revolučná je nadväzujúca služba individualizovanej mikrobiómovej kozmetiky. Na základe analýzy kožného mikrobiómu vieme cielene navrhnúť probiotickú kompozíciu kozmetického krému, ktorý zabezpečí efektívnu starostlivosť o „mikrobiálny svet“ pokožky.
Individualizovaná mikrobiómová kozmetika sa pripravuje úplne na mieru pre každého človeka. Obsahuje „kokteil“ probiotických baktérií, ktorý je navrhnutý s ohľadom na stav a kondíciu kožného mikrobiómu pre každého klienta, a to úplne individuálne. Personalizovaná (= individualizovaná) mikrobiómová kozmetika teda dopĺňa chýbajúce probiotické mikroorganizmy a prispieva tak k udržaniu mladistvého a zdravého vzhľadu pokožky. Priaznivý efekt vybraných probiotík je podporený ďalšími kvalitnými zložkami (za studena lisované oleje, prírodné extrakty), ktoré tvoria základ krému.
 

Spôsob odberu vzorky kožného mikrobiómu je veľmi jednoduchý. Návod nájdete v zalogovanej sekcii tejto webovej aplikácie.
Výsledok analýzy kožného mikrobiómu obdržíte do 4 týždňov od dátumu doručenia vzorky do nášho laboratória. Ak sa rozhodnete pre TOP starostlivosť o pokožku pomocou personalizovanej mikrobiómovej kozmetiky s probiotikami, je nutné navyše vyplniť v aplikácii špeciálny dotazník, ktorý uľahčuje výber vhodného kozmetického základu a súčasne umožňuje aj fortifikáciu kozmetiky nielen o kmene, ktoré v mikrobióme chýbajú, ale navyše aj o kmene, ktoré sú testované na riešenie uvedených problémov.


Ako funguje proces nákupu produktu ESSENS Le Caractère?

Viac informácií

1. Nákup produktu

Produkty ESSENS Le Caractere:

  1. Analýza kožného mikrobiómu
  2. Finálny produkt (4x 50 ml krém – 3 mesačná intenzívna kúra)

Pozn.: Na začiatku celého procesu možno zakúpiť len Analýzu Kožného Mikrobiómu, Finálnu správu (Analýzu) obdržíte od nášho certifikovaného laboratória emailom a nájdete ju tiež v zalogovanej časti webovej aplikácie. V maili súčasne obdržíte pokyny k úhrade finálneho produktu (3 mesačná intenzívna kúra). Všetko opäť nájdete aj vo webovej aplikácii. Všetko začína testovacou zostavou.


2. Testovacia zostava
Prvý produkt, ktorý Vám príde domov po zakúpení Analýzy kožného mikrobiómu, je Testovacia zostava. Tá obsahuje:
  1. Testovaciu skúmavku
  2. Kartičku s QR kódom a prístupom do zalogovanej časti webu Le Caractere
  3. Odpovedná obálka

3. Práca s testovacou zostavou
  1. Načítajte QR kód z kartičky alebo zadajte URL z kartičky
  2. Prihláste sa do Zalogovanej časti prístupovými kódmi na kartičke
  3. Zalogovaná časť by Vás mala previesť celým procesom

* Vyplňte dotazník

* Odoberte vzorku (podľa postupu na videu). POZOR Vzorka musí byť odobraná ráno a to pred umytím tváre či nanesením make-upu

* Vzorku zabaľte do priloženej obálky a odošlite na adresu na obálke

(Náklady na odoslanie Vám budú v prípade, že nám dodáte Podací lístok z pošty, refundované do Vášho e-walletu)

4. Analýza Kožného Mikrobiómu

O prijatí vzorky do laboratória budete informovaní emailom na emailovú adresu, ktorá je vyplnená v dotazníku.
V zalogovanej časti budete mať taktiež informáciu, že laboratórium vzorku obdržalo.
Laboratórium vykoná analýzu.
Finálnu správu (Analýzu) obdržíte emailom a nájdete ju aj v zalogovanej časti webu Le Caractere.
Ďalej budete kontaktovaní emailom s inštrukciami na zakúpenie finálneho produktu. Opäť všetko uvidíte aj v zalogovanej časti webovej aplikácie.


5. Príprava a výroba finálneho produktu

Tu je nutné hlavne spomenúť, že od prijatia vzorky po expedíciu finálneho produktu môže uplynúť doba až 30 dní.
Príprava a expedícia finálneho produktu prebehne len v prípade, že dôjde k zaplateniu finálneho produktu.


6. Finálny produkt je odoslaný k Vám domov

Opäť budete informovaní ako mailom, tak aj v zalogovanej časti webu Le Caractere.
Náklady na dopravu finálneho produktu sú plne hradené našou spoločnosťou a sú teda pre Vás zadarmo.


Následná starostlivosť

Pár dní pred ukončením 3 mesačnej intenzívnej kúry si budete môcť zakúpiť. Analýzu kožného mikrobiómu, aby ste zistili, k akému zlepšeniu u Vás došlo.


Finálny produkt (4x 50ml krém)

Členská cena 560,70 EUR
Odporúčaná Katalógová cena 712,70 EUR
Body 400
CashBack 105,50 EUR

FAQ

Viac

1. Môžem si objednať všetky produkty naraz?

V prvej fáze je potrebné zakúpiť si Analýzu kožného mikrobiómu. Akonáhle z laboratória obdržíte výsledky analýzy, bude možné si zakúpiť individualizovanú pleťovú kozmetiku vytvorenú priamo pre vás.

2. Je táto kozmetika vhodná pre všetkých?

Áno, ide o kozmetiku vyvinutú na mieru každému človeku. Je individuálna a teda vhodná pre každého bez rozdielu pohlavia či veku.

3. Stratil som prístup do zalogovanej časti ESSENS Le Caractère

Stačí zavolať na vašu domovskú pobočku a následne vám bude zaslaný prístup do e-mailu, ktorý ste vyplnili v dotazníku.

4. Kto hradí náklady za dopravu finálneho produktu k zákazníkovi?

Náklady spojené s dopravou finálnych produktov k vám domov sú úplne v réžii spoločnosti ESSENS.

5. Má prístup do zalogovanej časti webovej aplikácie i neregistrovaný zákazník spoločnosti ESSENS?

Áno. Prístup má ktokoľvek, kto si kúpil (príp. od niekoho dostal) testovaciu zostavu.

6. Môžem na úhradu produktov použiť provízie alebo Cashback?

Ak je zákazníkom registrovaný člen Klubu ESSENS, tak určite áno.

 
 
PODMIENKY A POUČENIE O PRÁCI S COOKIES

Na týchto webových stránkach sú používané cookies, ktoré zabezpečujú efektívny užívateľský zážitok a uľahčujú prehliadanie týchto stránok.

Viac o cookies
Prijať všetko

Nevyhnutné cookies

Nevyhnutné cookies zabezpečujú základné funkcie webovej stránky ako navigáciu stránky a prístup k zabezpečeným sekciám webovej stránky. Webová stránka nemôže správne fungovať bez týchto cookies.


Analytické cookies

Analytické cookies sú využívané na zaznamenanie návštevnosti webových stránok, aby prevádzkovateľ mohol lepšie porozumieť správaniu návštevníkov.


Marketingové cookies

Marketingové cookies sledujú aktivitu užívateľov na webových stránkach. Účelom je zobraziť relevantnú a zaujímavú reklamu personalizovanú návštevníkmi, a tým pádom efektívnejšiu inzerciu pre prevádzkovateľa a inzerentov tretích strán.


Potvrdiť moje voľby