Nový produktový rad priviedla spoločnosť ESSENS na svetový trh v lete 2014. Ako prvý bol predstavený výživový doplnok Slim´SS, ktorý obsahuje štandardizované rastlinné extrakty vo vhodnom pomere, a to extrakt zo zeleného čaju a extrakt čierneho korenia.

  1. katechíny zeleného čaju prispievajú ku kontrole telesnej hmotnosti vďaka metabolizmu lipidov (spaľovanie tukov)
  2. zelený čaj prispieva k vylučovaniu vody z tela
  3. čierne korenie prispieva k normálnemu tráveniu a kontrole telesnej hmotnosti

Hneď na to bol zahájený predaj komplexu vitamínov A, D, E, K v jednej tablete, ktoré sa odporúčajú doplniť pri pravidelnom užívaní Slim´SS už od druhého mesiaca užívania.

Následne bol na trh uvedený výživový doplnok Flow´EN obsahujúci štandardizované rastlinné extrakty vo vhodnom pomere, t.j. extrakt zo semena pagaštanu konského (gaštanu Aesculus hippocastanum) a extrakt čierneho korenia:

  1. extrakt gaštanu prispieva k zníženiu pocitu ťažkých nôh a je využívaný pre dobrú cirkuláciu v žilách a cievnych vlásočniciach
  2. čierne korenie prispieva k normálnej činnosti cievnej a nervovej sústavy
  3. vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev a prispieva k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom

Treťou letnou novinkou bolo predstavenie výživového doplnku Head´ES. Ten obsahuje koenzým Q10 vo vhodnej kombinácii so štandardizovanými rastlinnými extraktmi a B vitamínmi s nasledujúcim fyziologickým účinkom a zdravotnými tvrdeniami:

  1. koenzým Q10 je telu vlastná látka, taktiež nazývaná ako ubichinón Q10, ubidekarenón, faktor Q10 alebo taktiež vitamín Q s fyziologickým účinkom, pretože je v rôznych formách všadeprítomnou látkou obsiahnutou vo všetkých živých organizmoch a zúčastňuje sa dôležitých metabolických procesov
  2. extrakt Ginko biloba má účinok na mikrocirkuláciu krvného systému vrátane mozgu, čím prispieva k jeho normálnej činnosti (kognitívna / rozpoznávacia funkcia a duševná rovnováha)
  3. čierne korenie prospieva k normálnej činnosti cievnej a nervovej sústavy
  4. vitamín B2 prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania

vitamín B6 prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, teda normálnej psychickej činnosti a k zníženiu miery únavy a vyčerpania
Všetky produkty ESSENS Home Pharmacy sú vyvinuté a vyrábané pod farmaceutickým dohľadom v Českej republike, a to za plnenia najprísnejších pravidiel a noriem a vďaka unikátnej technológii viacvrstvového poťahovania a využitia vhodných inhibítorov ide o revolučný výrobok vo výživových doplnkoch tohto typu.

Účinné látky sú získavané výhradne z prírodných zdrojov bez použitia surovín pripravených chemickou cestou.

V roku 2015 sa produktový rad ESSENS Home Pharmacy rozrástol o tri nové produkty.

Hard’EN obsahuje vo vhodnom pomere účinnú kombináciu štyroch látok, a to extrakt zeleného čaju s katechínmi, aminokyseliny L-ornitín a L-citrulín a extrakt čierneho korenia. Svojím zložením ide o jedinečný čisto prírodný produkt na podporu mužskej erekcie.

Ďalšou novinkou sa stal čisto prírodný produkt na podporu kvalitného spánku ES’Leep. Ten obsahuje účinnú kombináciu piatich látok, a to extrakt šištice chmeľu otáčavého, extrakt plodov višne obecnej, inozitol, extrakt čierneho korenia a chróm.

Rovnako ako predchádzajúce novinky roku 2015 bol i tretí výživový doplnok Clea’NS vyrobený na základe požiadaviek z radov členov Klubu ESSENS. Clea’NS obsahuje účinnú kombináciu štyroch látok, najmä extrakt z kôry magnólie lekárskej, enzým - proteázu z Aspergillus oryzae, extrakt čierneho korenia a vitamín A. Jedinečné zloženie tak ideálne pôsobí ako čisto prírodné antiparazitikum.

I v nasledujúcom období sa bude tento produktový rad postupne rozširovať o nové výrobky.

Certifikáty Home Pharmacy (PDF) 

Otázky a odpovedi k produktové radě