Flow´EN gél

18,90 €

Obsah 100 ml


Dostupnosť: Skladom

Kategórie: Home Pharmacy

404
Flow'EN - výživový doplnok

12,50 €

Skladom
Head'ES - výživový doplnok

16,80 €

SkladomFlow´EN gél

Objem: 100 ml

Kozmetický prípravok vo forme masážneho gélu vyvinutý a vyrábaný pod farmaceutickým dohľadom. Obsahuje unikátnu kombináciu prírodných zložiek betaescín, betaglukán a pantenol s priaznivým pôsobením na kvalitu žilového a lymfatického systému.  

Hlavnou zložkou gélu je lyofilizovaný extrakt zo semien pagaštanu konského, štandardizovaný na betaescín. Táto technologická úprava zabezpečuje veľmi vysokú biologickú dostupnosť.  

 • Betaescín (β-aescín) je prírodný saponín získavaný zo semena pagaštanu konského a má celý rad preukázaných farmakologických účinkov. Podporuje lepšiu cirkuláciu krvi v žilách a cievnych vlásočniciach. Má venotonické (zvyšujúce tonus žíl) a vazoprotektívne (ochrana ciev) účinky. 
 • Betaglukán (ß-glukán) je prírodný polysacharid, ktorý podporuje obranné reakcie organizmu, je známy ako aktivátor dôležitých kožných buniek. 
 • Pantenol je telu vlastná forma vitamínu B5, má upokojujúce účinky, podporuje produkciu kolagénových a elastínových vlákien. Pôsobí protizápalovo a posilňuje procesy pri drobných poškodeniach, podráždení kože a pri ľahkých popáleninách. Mierna alkalická reakcia pantenolu zvyšuje biologickú dostupnosť účinných zložiek gaštanového extraktu.   

Kedy je vhodné aplikovať ESSENS Flow’EN Gel?

 • na zníženie pocitu ťažkých, unavených a napätých nôh  
 • na zníženie opuchov nôh spôsobených dlhodobým sedením či státím
 • na zníženie výskytu nočných kŕčov v nohách
 • na urýchlenie vstrebávania pomliaždenín, podliatín, modrín a opuchov
 • pri výskyte kŕčových žíl
 • pri problémoch s hemoroidmi

Použité suroviny sú najvyššej možnej a garantovanej kvality a sú získavané výhradne z prírodných zdrojov. Gél neobsahuje stabilizátory ani farbivá a je vegan. 

Použitie: až 3x denne rozotrieť a vmasírovať do kože dolných končatín, aplikáciu je vhodné spojiť s masážou. Kozmetický prípravok možno aplikovať na končatiny i v priebehu tehotenstva a dojčenia.  

Výrobca: ESSENS EUROPE SE, Zaoralova 3045/1e, 628 00 Brno

  Ingredients (INCI): Aqua, Polyglycerin-3, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Beta-Glucan, Panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Sodium Hydroxymethylglycinate.